The Lion and the Bird

The Lion and the Bird

Dnes vám predstavím knihu ako stvorenú pre jesennú náladu. Poetický príbeh o samote, priateľstve, dôvere a cestách osudu. Alebo života. Marianne Dubuc : The Lion and the Bird.

 

Jednu z mojich najobľúbenejších detských kníh aké doma máme napísala a nakreslila Kanaďanka Marianne Dubuc. Ak ste si ešte nevšimli, milujem knihy, ktoré sa dajú čítať aj bez slov. Ilustrácie, ktoré dokážu rozprávať príbeh aj bez textu, vyfarbiť každú emóciu. Obrázky s atmosférou poézie. Jednoduché, plynúce tým správnym tempom. Radosť listovať.
Príbeh leva, ktorý v jeden jesenný deň nájde zraneného vtáčika, je celkom stručný. Autorka ho vymyslela za pár minút. Lev pomôže vtáčikovi a strávia spolu zimu. Na jar vtáčik znova odletí so svojim kŕdľom. Leto pomaly prejde a lev dúfa, že sa so svojim priateľom znova na jeseň stretne. A naozaj, cez zimu už sú opäť spolu.
Niekedy sa stáva, že život vám odvedie priateľov príliš ďaleko. Občas priateľstvá tak prirodzene skončia. Občas sa po rokoch stretnete a akoby neprešiel ani jeden deň. Je dôležité nechať tých čo milujeme slobodných. Aj keď to znamená na čas ich stratiť.

Kniha veľmi citlivo rozoberá práve tieto témy, nie tak bežné v detskej literatúre. Výborne zachytáva pocit samoty, radosti z priateľstva, nutnosť odlúčenia ale aj dôveru v opätovné stretnutie.

Ako kniha vznikala si môžete prečítať v tomto článku – Picturebook Makers: Marianne Dubuc.

A to najlepšie na záver: knihu vydá nakladateľstvo Labyrint v českom preklade. Sledujte svoje obľúbené kníhkupectvá a nenechajte si tento poklad ujsť.

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev

 

ptacek a lev
Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Ptáček a lev
Text: Marianne Dubuc
Ilustrácie: Marianne Dubuc
Vydal: Labyrint, 2015
Strán: 72
ISBN: 9788086803340


0 thoughts on “The Lion and the Bird”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.