Môj bláznivý obrázkový svet

Môj bláznivý obrázkový svet

Dnes len tak obrazom. Do knihy belgického výtvarníka Toma Schampa sa totiž môžete ponoriť a hodiny si plávať v jeho fantastickom podivuhodnom svete.

Kniha je verná svojmu podtitulu, nájdete v nej skutočne všetko. Základom sú veci, ktoré nás obklopujú a s ktorými sa dieťa môže bežne stretnúť. Autor ich však spracúva do svojskej formy. Je to vlastne taká encyklopédia vymysleného sveta. A musím uznať, že svet je to nesmierne bohatý a vtipný. Schampov výrazný štýl ilustrácie vás pohltí a nepustí. Celá kniha mi pripomína detskú hru. Myslím, že preto je taká obľúbená a to nielen u detí.

Sprievodcom týmto Bláznivým svetom je Otto s rodinou. Na každej dvojstrane nájdete ďalšie postavičky, ktoré slúžia ako záchytné body. Niekedy sa poriadne zapotíte, kým ich všetky nájdete. Tom Schamp už vytvoril niekoľko kníh s Ottom. Táto je zatiaľ jeho posledná.

Hoci Slovart uvádza, že kniha je pre deti od 4 rokov, najviac si ju užijú čerství čitatelia. Deti, ktoré sa práve naučili čítať, určite ocenia množstvo heslovitých popiskov. Často sú srandovné a obrázkom dodávajú ešte extra význam.
Ale nebuďte prekvapený, keď od vás deti budú chcieť vysvetliť anglický alebo francúzsky nápis. Kniha je totiž ozaj medzinárodná. (Nebojte, sú to všetko bežne používané frázy.)

Môj bláznivý obrázkový svet je kniha, ku ktorej sa budú deti určite vracať. Je totiž tak obsiahla, že mnoho vecí v nej objavia až po dôkladom preskúmaní.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovart.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk , na martinus.cz  (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Môj bláznivý obrázkový svet
Text / Ilustrácie: Tom Schamp
Vydal: Slovart, 2017
Strán: 64
ISBN: 9788055627717


2 thoughts on “Môj bláznivý obrázkový svet”

  • Skvelá recenzia
    Veľa rodičov túto knihu považuje za príliš chaotickú,pritom to tak nieje, deti túto knihu naozaj zbožňujú,nenudí ich,stále v nej objavia kopec nového…

    • Ďakujem =)
      Je v nej naozaj množstvo vecí. U nás sa prezerá dokonca s lupou. Podľa mňa je to taký ten kreatívny chaos. Je tam tiež veľa postáv a vecí, ktoré sú na každej strane. Napríklad slony. Tie sú dokonca očíslované na poslednej dvojstrane a môžete ich spätne hľadať =)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.