Jak tukoni zachránili strom

Jak tukoni zachránili strom

Oksana Bula je neskutočná, na jej obrázky by som sa dokázala dívať stále. Ukľudnia a pohladia vašu dušu takmer tak dobre, ako ozajstný výlet to lesa.

Tukoň Tuláčik si chce dať dnes čaj so svojim priateľom stromom. Niečo sa ale stalo. Počas nočnej búrky strom zasiahol blesk. Tuláčik poprosí o pomoc všetkých svojich priateľov tukoňov a spoločne strom zachránia.

Čaro knihy ukrajinskej výtvarníčky a spisovateľky je najmä v prekrásnych ilustráciách. Ak sa vám páčil Zubr si hledá hnízdo, alebo Medvěd nechce jít spát, túto knihu budete milovať ešte viac. Naplno si v nej užijete fantastický svet malých lesných škriatkov – tukoňov. Nájdete v nej množstvo týchto roztomilých pomocníkov matky prírody. Vďaka nim sa totiž môžu aj zo zhoreného pňa opäť zazelenať lístky.
V knihe použila snáď všekty odtiene zelenej a hnedej. Vyberá skôr tmavšie farby, menej svetla. Tak máte pocit, že ste sa spolu s tukoňmi ocitli v prítmí lesa. Medzi listami trávy, popadaným ihličím a koreňmi stromov. Trochu toho rozprávkového tajomna si budete určite užívať.

Príbeh sa zdá byť jednoduchý, ale niektoré detaily nie sú až tak ľahko pochopiteľné. Hlavne pre najmenšie deti. (Mne samej trvalo asi tri prečítania, kým som pochopila funkciu orieška.) Takto si knihu užijú rovnako dobre, aj keď trochu podrastú.
Odporúčam ju teda pre deti od 3 do 6 rokov. Ale na prezeranie a kochanie sa: pre všetkých.

Ak si chcete obrázky Oksany Buly užiť aj v iných knihách, slovensky jej vyšla séria Kto rastie v parku a Kto rastie v sade.


Za knihu ďakujem vydavateľstvu Host.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Jak tukoni zachránili strom 
Text / Ilustrácie: Oksana Bula
Preklad: Rita Kindlerová
Vydal: Host, 2019
Strán: 40
ISBN: 9788075777003
HODNOTENIE   9/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.