Prasátko na útěku

Prasátko na útěku

Arnold Lobel je určite jeden z mojich najobľúbenejších spisovateľov. Jeho knihy sú perfektné pre deti od 3 do 7 rokov. Vlastne si ich rada čítam aj ja. Sú totiž náramne láskavé.
Príbehy sú často vtipné. S humorom, ktorý vás rozosmeje a zároveň pohladí na srdci. Už som písala o našej milovanej – Pán Sova. Nestratia sa u nás ani príbehy Kvaka a Čľupa alebo Myšacia polievka. Doteraz sme Lobela čítali len slovensky. Slniečkovo ich však vydalo celkom málo a aj tie sa rýchlo rozpredali. V češtine síce tiež už niektoré nezoženiete, ale stále sú dostupné v knižniciach.

Preto ma potešila novinka z Albatrosu – Prasátko na útěku. Prasiatko si žije spokojne na statku. Statkár a statkárka svoje prasiatko mali veľmi radi. Jedného dňa sa však statkárka rozhodla všetko upratať a povysávala prasiatku jeho milované bahienko. A to je dôvod na útek. Nasledujú vcelku veselé patálie, do ktorých sa prasiatko dostane. Dokonca musia zasahovať požiarnici! Nakoniec sa ale všetko dobre skončí a prasiatko sa vráti na statok k svojmu čerstvo opršanému bahienku.

Lobelove knihy sú určené začínajúcim čitateľom a predškolákom. Spĺňajú všetky kritériá, ktoré taká kniha musí mať. Výborne sa číta nahlas. Vety nie sú zložité. Obsah je pútavý, dokonca aj pre rodiča. Na stránkach stále prevládajú ilustrácie.  Sami určite viete, aká ťažké je nájsť takú knihu. S Lobelom je to hra na istotu.

 

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Prasátko na útěku
Text / Ilustrácie: Arnold Lobel
Preklad: Kateřina Závadová
Vydal: Albatros, 2018
Strán: 40
ISBN: 9788000050959
HODNOTENIE  8/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★☆
úprava    ★★☆
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.