Překážka, ovečky, človíček a problém

Překážka, ovečky, človíček a problém

Tento mesiac som mala menšiu krízu s písaním. Taký malý problém. Ako ho prekonať? Spomenula som si na knihu pre deti, ktorá práve o rôznych riešeniach problémov hovorí. Tak pekne a zrozumiteľne, že ju pochopil aj päťročný pampúch.

Nenápadnú tenkú knižku s dlhým názvom, Překážka, ovečky, človíček a problém, pred časom vydalo Nakladatelství Práh a ja som ju minulý rok za pár korún kúpila v Levných knihách (stále ju tam majú).
Na začiatku je malý človiečik s problémom. Problémom tak veľkým, že mu nedovolí spať. A tak začne počítať ovečky. Ovečky dostanú za úlohu prekonať prekážku. Čitateľ potom s úžasom sleduje, aké riešenia si ovečky vymysleli. Od jednoduchého preskočenia, podlezenia, cez rôznu spoluprácu. Alebo problém naopak nevyriešili vôbec, ignorovali ho, zvolili očividne zlý prístup…

Na pár stranách dostanete peknú lekciu zo života. Prekvapivo, od 17ročnej izraelskej autorky Yael Biran. Kniha môže ukázať vašim deťom, že často neexistuje len jediné správne riešenie. Ba naopak, k dosiahnutiu cieľu vedú mnohé cesty. Je potom na vás, aby ste s deťmi prebrali, ktoré z ciest sú pre vás najlepšie, ktoré (a prečo) zlé a ktoré nikam nevedú. A takúto pripomienku, zdá sa, všetci občas potrebujeme.

 

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Překážka, ovečky, človíček a problém
Text / Ilustrácie: Jael Biranová
Vydal: Práh, 2013
Strán: 32
ISBN: 9788072524877


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.