ČITATEĽSKÁ VÝZVA

ČITATEĽSKÁ VÝZVA

Máme radi výzvy. A obzvlášť tie čitateľské. V tejto našej ide o čítanie s deťmi.

Ak sa pýtate, prečo pravidelne čítať deťom nahlas, nie je ľahšia otázka. Spoločné čítanie má mnoho výhod pre vás ako rodičov aj pre vaše deťúrence. Okrem jasnej podpory jazykových a rečových schopností ide hlavne (hlavne!) o čas strávený spolu. Vďaka čítaniu má totiž dieťa každý deň vašu plnú pozornosť.  A verte, že zavretím knižky sa táto pozornosť nekončí. Veď čo je viac, ako porozprávať sa len tak, o šatách princeznej z práve dočítaného príbehu. Alebo ako to tá myš pekne vymyslela, aby neskončila v hrnci. Alebo o tom, ako môže chutiť taká kameňová polievka…
(Pekne o výhodách čítania si môžete prečítať na citajmesispolu.sk)

Čítať nemusíte len pred spaním. U nás sa napríklad často číta pri jedle, k olovrantu a káve. Pri sedení na nočníku s mrňátkom. Stačí pár strán, dve-tri básničky, jeden príbeh z obľúbenej knihy. Nezaberie to viac ako pár minút. A to úplne stačí.

Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme pre vás Čitateľskú výzvu. Máme pre vás pripravený plagátik (obrázok nám nakreslila ilustrátorka Petra Lukovicsová). Ten si môžete vytlačiť a pripnúť na chladničku. Za každý deň spoločného čítania si dieťa môže vyfarbiť jeden lístok. Strom na obrázku má tridsaťjeden lístočkov. Ak sa vám podarí zazelenať ho celý, máte vyhrané.

A vyhrané môžete mať aj druhýkrát. Čitateľskú výzvu na tento mesiac totiž podporuje aj obľúbené vydavateľstvo Zelený kocúr. Nachystalo pre vás kopu knižných cien, uvidíte.
Stačí ak sa zapíšete do formulára (súťaž je uzavretá), počas trvania výzvy budeme priebežne žrebovať a rozdávať knihy. Pre viac podrobností nás sledujte na Facebooku.

Sledujte nás a hlavne: čítajte si spolu!

Obrázok s výzvou si môžete stiahnuť tu: 
dropbox-citatelska-vyzva