PREČÍTANÉ LETO

Toto leto bude prečítané leto. Prázdniny, dovolenky… u nás leto zname13528943_1371446016204293_2068711221069214918_nná hlavne viac času na čítanie. Sme dosť pohodlní a vysoké teploty nie sú tak úplne pre nás. Ideálne je niekde sa schovať s knihou. Čas plynie v lete pomalšie. Deti majú prázdniny a to znamená, že sa im treba venovať viac ako inokedy. Preto sme spolu s Vik z Čítajme si spolu vymysleli letnú zábavu nielen pre naše deti. Hoci každá sme mali možno trochu iné dôvody, v podstatnom sa zhodneme: čítanie s deťmi je dôležité.

Prečítajte si o fenoméne „prázdninový útlm“ v článku na precitaneleto.sk.  A skúste spolu s nami pomôcť našim deťom tento nešvár prekonať. Stačí tak málo, pár kníh a trochu času.

Infografika3

Aby to bolo ešte jednoduchšie, vytvorili sme si letný plán. Každý týždeň sa chceme venovať jednej prázdninovej téme. Vybrali sme štyri knihy, ktoré sú nám sympatické a ktoré chceme s deťmi čítať. A nebojte sa, nebudeme čítať len doma na gauči. Zoberieme knihu na výlet! Preto je druhou časťou nášho plánu zoznam aktivít ku každej téme. Všetky materiály si môžete stiahnuť a dobre poprezerať na webe precitaneleto.sk.

Raz za týždeň by som sa na tomto mieste chcela s vami podeliť o naše zážitky. Ale vopred vás upozorňujem: som síce dosť šikovná, ale žiadne pinterestové fotky nečakajte. My varíme z mála a hlavne bez väčšej námahy (už som písala, že sme pohodlní?)

Pridajte sa, alebo sa nechajte inšpirovať. Vyberte si z našej ponuky, vytvorte si vlastný plán, preskakujte témy ktoré vás nezaujmú, pridávajte nové… máte voľnú ruku. A ak chcete, povedzte nám o vašich obľúbených knihách a knižných tipoch vo facebookovej skupine facebook.com/groups/precitaneleto/ . Alebo sa len pochváľte fotkami z vašich čitateľských aktivít. Možno niekoho inšpirujete práve vy.

Tu si môžete pozrieť ako nám to všetko s pampúchom išlo:

 

 

Prvý ročník Prečítaného leta. Články z roku 2016:

Prečítané leto (4) Prečítané leto (5) Prečítané leto Prečítané leto (3) Prečítané leto (4) Prečítané leto