Ptáče a bodlák

Ptáče a bodlák

Útlou knižkou o neposednom a vynaliezavom vtáčikovi začala naša mierna ornitologická obsesia. Knihu Ptáče a bodlák napísala Adél Várszegiová, ilustrovala Mariann Márayová.
Táto kniha dala pekne zabrať mojej češtine. Trvalo mi pár čítaní, kým som dosiahla akej takej plynulosti.
Príbeh rozpráva o vtáčikovi, ktorému sa chcelo spinkať. Poprosil bodliak, aby ho trošku pohúpal. Lenže bodliak nemal chuť sa hýbať. A tak začína dlhá (a zábavná) cesta malého vtáčika k sladkému spánku. A čo všetko musel malý vtáčik vymyslieť. Za pomoci býka, vody, ohňa aj malého červíčka sa nakoniec všetko dobre skončí.

ptace a bodlak

Príbeh je variáciou na klasickú maďarskú rozprávku. Tak trochu pripomína Ako dedko ťahal repku. Verše sú aj napriek opakovaniu stále vynaliezavo hravé. A práve vďaka opakovaniu deja je knižka ideálna na precvičenie dejovej postupnosti.

Ilustrácie Mariann Márayovej formou koláže sú naozaj nápadité. Kniha vás v kníhkupectve upúta na prvý pohľad. Páči sa mi ako kombinuje farby. Skvelo dopĺňajú dynamiku textu.

ptace a bodlak
ptace a bodlak
ptace a bodlak
Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Ptáče a bodlák
Text: Adél Várszegi
Ilustrácie: Mariann Máray
Vydal: Albatros, 2014
Strán: 32
ISBN: 9788000035116


0 thoughts on “Ptáče a bodlák”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.