5 Wild Numbers

5 Wild Numbers

Dnes viac obrazom. O fantastickom leporele 5 Wild Numbers sa toho veľa nedá napísať. Ale zaujme vás na prvý pohľad.

Kniha má veľmi jednoduchý koncept. Predstavuje čísla od 1 do 5. Pomocou básničky a nádherných ilustrácií spoznajú deti päť zvierat, ktoré žijú v divočine. Absolútne úžasný je ale dotykový prvok. Vo veľkom čísle je umiestný papierový krúžok, ktorým detské prstíky pohybujú vo vymedzenom smere. Uch, to som teda fajne technicky popísala, nie?
Možno poznáte celkom populárny trend v leporelách: tzv. touch and trace. Ide o dotykový prvok, ktorý má precvičiť koordináciu ruky a oka. Asi najzaujímavejšia, čo som videla je Wiggles zo série TouchThink Learn. My máme doma Touch an Trace: Under the Sea. Tieto knihy sú ideálne pre mrňatá okolo 1,5roku do 3rokov.

V knihe 5 Wild Numbers sa teda dieťa nielen zoznámi s číslami, ale môže si natrénovať aj ich písanie. Nájdete v nej všetko, čo by takáto kniha mala mať: veľkú číslicu, číslo slovom aj príslušný počet obrazových prvkov. Obrovským bonusom a nevšedným lákadlom je práve ten pohyblivá dotykový prvok. Celkom podľa zásad, ktorými sa riadi aj momentálne populárna montessori pedagogika.

 

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA BOOKDEPOSITORY.COM  (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: 5 Wild Numbers 
Ilustrácie: Bella Gomez
Vydal: Quarto publishing, 2018
Strán: 10
ISBN: 9781910277560
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.