Does a Kangaroo Have a Mother, Too?

Does a Kangaroo Have a Mother, Too?
A ešte jedna kniha o mamičkách a deťoch. Tentokrát zo zvieracej ríše. Je u nás síce čerstvá, ale už ju máme veľmi radi. Eric Carle jednoducho vie, ako spraviť perfektnú detskú knihu.

O Ericovi Carle som už písala v súvislosti s Nenásytnou húseničkou (tu). Je to jediná (!!!) jeho kniha, ktorá v slovenčine vyšla. V češtine nič. Príliš tomu nerozumiem, pretože si myslím, že pán Carle je génius. Jeho knihy sú obľúbené na celom svete a každá jeho nová kniha je zaručeným hitom.

A prečo sme si práve túto zamilovali?

 

Ilustrácie – pre Carleho je typický štýl kolážových obrázkov. Nádherné žiarivé farby, textúra obrázkov vyslovene láka ich pohladiť.
Text – veľmi jednoduchý, v podstate len opakovanie tej istej otázky: má toto zvieracie mláďatko mamu? A odpoveď: áno, tak ako ja a ty. A milujú zvieracie maminky svoje mláďatká? Áno, presne tak, ako tvoja miluje teba.
No čo viac treba? Deti vždy radi počujú, že sú milované. S pampúchom ju tiež používame ako anglický zvieratkový slovník, keďže je to prvá kniha pri ktorej neprotestuje keď ju čítame len v angličtine.
Bonus – náučný element. Okrem toho, že knihu môžete využiť pri prvom zoznamovaní so zvieratkami, sa na záver ešte dozviete, ako sa nazývajú samičky, samci, mláďatá a skupiny jednotlivých zvierat. V angličtine. Neviem či aj slovenčina/čeština má špeciálne pomenovanie pre klokanie mláďa, ale som v procese zisťovania (google zatiaľ nepomohol).
Knihu si môžete kúpiť na bookdepository.com (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Does a Kangaroo Have a Mother, Too?
Text/Ilustrácie: Eric Carle
Vydal: HarperTrophz, 2000
Strán: 32
ISBN: 97800644436427

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.