Journey, Quest

Journey, Quest
Pokračujeme v mojej obľúbenej kategérii kníh bez slov. Tentoraz s dvoma časťami trilógie. Knihy Journey a Quest napísal Aaron Becker.


Aaron Becker
je americký ilustrátor a Journey je jeho prvotina. V prvej knihe sa spolu s dievčaťom vydávame na dobrodružnú cestu. Pomocou zázračnej kriedy otvorí dvere do nového sveta. Prekoná všetky nebezpečenstvá a zachráni vtáčika, ktorý ju dovedie k novému priateľovi.
V druhej knihe, Quest, naši dvaja čerství kamaráti podniknú výpravu na záchranu uväzneného kráľa. Vďaka ich odvahe a vynaliezavosti všetko dobre skončí.

Beckerov svet je plný fantázie a prekvapivých riešení našich hrdinov. Cestovať džunglou na hrochovi alebo odletieť na hojdačke s obrovskou vážkou je podľa mňa celkom nápadité.
Páči sa mi hlavne výber farebnosti obrázkov, zvýraznenie niektorých detailov (kriedové výtvory hrdinov). Prepracované ilustrácie dokážu malého čitateľa zaujať na celkom dlhú dobu. Jednoduché príbehy nie je problém sledovať, aj trojročné dieťa rýchlo pochopí, čo sa deje. Zároveň vďaka množstvu detailov, téme hľadania priateľstva a objavovaní nových svetov, majú knihy stále čo povedať aj 5 – 7 ročným deťom.
Je fajn, že si pampúch tieto knihy často už „číta“ sám, bez rodičov.  A to je ďalší dôvod, prečo mám rada knihy bez slov. Už sa teším na záverečnú časť.

 

  

 

Knihu si môžete kúpiť na bookdepository.com , martinus.sk alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Journey / Quest
Text / Ilustrácie: Aaron Becker
Vydal: Walker Books, 2014
Strán: 40 / 40
ISBN: 978-1406355345 / 978-1406360813

 0 thoughts on “Journey, Quest”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.