Listonoš vítr

Listonoš vítr
Tento rok sme si s pampúchom objavili svet Pavla Čecha. Zoznamovanie bolo pomalé, najskôr cez knihu Radka Malého Listonoš vítr.

Básnik a prekladateľ Radek Malý je pre nás už starý známy. S jeho básňami sa pampúch stretol v Kamarádoch z Abecedy aj Šmalcovej abecede. Okrem toho sme sa v lete chladili v jeho Moři slané vody a dokonca máme v zálohe zatiaľ nečítanú prózu František z kaštanu, Anežka ze slunečnic.

Žije v Olomouci a aj keď som tam bola len párkrát, je jeho atmosféra z niektorých básní cítiť. Prvá časť knihy sa totiž odohráva v „olomouckých parcích na podzim roku 2009“.
Musím sa priznať, že poézii príliš nerozumiem. Ale Malého básne pre deti milujem. A zdá sa, že pampúch tiež. Túto knihu máme sotva týždeň a už sme ju čítali minimálne päťkrát.
Výtvarník Pavel Čech je z Brna a vraj je tajný člen Rychlých šípů. O ňom napíšem niekedy nabudúce, keď budem hovoriť o jednej z jeho autorských kníh pre deti. Zatiaľ si môžete pozrieť nádherné ilustrácie v tejto knihe alebo preklikať jeho stránkou tu.
listonos vitr
listonos vitr

 

listonos vitr

 

listonos vitr

 

listonos vitr

 

listonos vitr
Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Listonoš vítr
Text: Radek Malý
Ilustrácie: Pavel Čech
Vydal: Albatros, 2011
Strán: 40
ISBN: 9788000026978


0 thoughts on “Listonoš vítr”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.