Malenka

Malenka

Malenka je príbeh na motívy klasickej rozprávky od Hansa Christiana Andersena. V slovenčine ju poznáte ako Palculienku. Vydavateľstvo Paseka prichádza s verziou, ktorá (ako sa píše na ich webe) úspešne „prolíná minulost a současnost dětské literatury“.

Doteraz nepublikované ilustrácie nenakreslil nik iný, než slávna a obľúbená Marie Fischerová-Kvěchová. Jej obrázky si pamätám zo svojho detstva. A určite si ich budú pamätať aj moje deti, keďže ich stále čítame. Leporelá Říkadla a písničky sú u nás obľúbené a aj jej Šípkovou Růženku sme niekoľkokrát čítali.

O text sa postaral náš ďalší obľúbenec – Radek Malý.  Rozprávku plnú nešťastných udalostí, smútku a krutého osudu tak pre súšasného čitateľa aspoň čiastočne odľahčil. Vďaka melodickým veršom je zároveň prístupnejšia aj pre mladšie deti od 4 rokov.

Ako je to u Paseky dobrým zvykom, ani grafickú stránku neberú na ľahkú váhu. Netradičný formát, ktorý dáva naplno vyniknúť ilustráciám, vyslovene minimalistická grafická úprava, kvalitný papier, textilný chrbát,… to všetko robí z Malenky nadčasovú knihu. Radosť držať takú krásu v rukách. Áno, aj táto kniha určite patrí medzi knižné poklady, ktoré budú čítať aj vaše vnúčatá.

 

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Malenka
Text: Radek Malý
Ilustrácie: Marie Fischerová-Kvěchová
Vydal: Paseka, 2018
Strán: 52
ISBN: 9788074329111


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.