Pán Sova

Pán Sova

Pán Sova je náš hrdina. Za posledný mesiac u nás jednoznačne najčítanejšia kniha. Rozprávky o pánovi Sove vymyslel a ilustroval americký spisovateľ Arnold Lobel. Možno poznáte jeho príbehy o dvoch žabacích kamarátoch Kvak a Čľup (Kvak a Žbluňk).

Pán Sova žije uprostred lesa v malom domčeku. Ale o dobrodružstvá rozhodne nemá núdzu. Trebárs keď príde na návštevu nevychovaná pani Zima. Alebo keď sa v jeho posteli objavia záhadné kopčeky. Našťastie má kamaráta, okrúhly Mesiac. A keď je mu trochu smutno, uvarí si slzavý čaj. Je síce trochu slaný, ale pravý slzavý čaj človeku vždy dobre padne.

Príbehy pána Sovu sú jedným slovom láskavé. Pri ich čítaní sa jednoducho musíte usmievať. Aj keď sa niečo nevydarí ideálne, pán Sova veci prijíma tak ako sú a sústredí sa na to dobré. Kniha je nabitá pozitívnym prístupom k životu.

pan sova
pan sova
pan sova
pan sova

Slovenský preklad sa mi páči viac ako ten český. Kniha vyšla vo vydavateľstve Slniečkovo, ktoré vydalo aj iné rozprávky Arnolda Lobela. Celková grafická úprava je skvelá. Príjemný papier, chrbát knihy potiahnutý plátnom. Vyvážený podiel textu a obrázkov, na stránke len pár viet, veľký formát písma. Jednoduchý text a krátke zrozumiteľné príbehy robia knihu ideálnu pre prvé samostatné čítanie detí.

Ukážka z knihy:

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.

Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk

Názov: Pán Sova
Text: Arnold Lobel
Ilustrácie: Arnold Lobel
Vydal: Slniečkovo, 2010
Strán: 65
ISBN: 9788089314232


0 thoughts on “Pán Sova”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.