Truhlička plná povolání

Truhlička plná povolání
Ten, kto vymyslel tieto truhličkové knižky, by mal dostať nejakú cenu. Za univerzálnu hračko-knihu. V kníhkupectvách nájdete truhličky so zvieratkami, s prvými slovíčkami, s tvarmi a farbami (väčšinou z vydavateľstva C-Press). Ja som vybrala tú s povolaniami. Hlavne preto, že kníh kde sa aj najmenšie deti môžu zoznámiť s rôznymi profesiami je veľmi málo.

 

Truhlička plná povolání je sada pätnástich mini-knižiek, zasadených v tvrdom obale do priehradok. Ilustrácie Marijan Ramljak, zostavil Pat Hegarty. Knižočky majú len pár strán s niekoľkými vetami. Napríklad tá s kuchárom:

Kuchař
Zašel jsem do restaurace.
Objednal jsem si pizzu.
Seznámil jsem se s kuchařem.
Dostal jsem narozeninový dort.
Děkuji, pane kuchaři!
Vaří jídla.

Sledujete ten shaymalanovský obrat? Hlavný hrdina mal narodeniny! Celý čas! (Áno, keď to budete čítať desaťkrát za sebou, tiež vám začne trošku… pracovať fantázia)
Knižky sú malé a robustné, skvelé pre maličké ručičky. Najlepšie je, že sa s tým dieťa skutočne vyhrá. Môže vyberať a vkladať knižky už pred prvým rokom, listovať, skladať na seba ako kocky, ukladať na správne miesta. Pampúch sa s nimi dokonca hral ako s panáčikmi (tu Baletka na návšteve u netopierov). Zábava. Ako som napísala: ideálna hračko-kniha pre začínajúcich čitateľov.

 

truhlicka plna povolani

 

truhlicka plna povolani

 

truhlicka plna povolani

 

truhlicka plna povolani

 

truhlicka plna povolani

 

truhlicka plna povolani

 

truhlicka plna povolani

 

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Truhlička plná povolání
Text: Pat Hegarty
Ilustrácie: Marijan Ramljak
Vydal: Cpress, 2012
Strán: 90
ISBN: 9788026400769


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.