Včely – GIVEAWAY

Včely – GIVEAWAY

Dámy a páni, toto je stá recenzia na mojom blogu. Dlho som rozmýšľala, akú knihu si vyberiem. Nakoniec padla voľba na tú, ktorá je presne taká, ako si ideálnu detskú knihu predstavujem. Piotr Socha a jeho Včely.

Prečo je dokonalá?

1. Téma. Kniha o včelách je na prvý pohľad nevšedná téma. Ale len na prvý. O včelárstve sa začalo čoraz viac hovoriť a písať. Spomeňte si na knihy ako Lumír včelaří, Ilustrované včelařství alebo rozkladací Včelí úľ pre najmenšie deti. Občas mi to príde ako taký symbol rastúceho záujmu o prírodu, ekológiu a environmentalistiku. Čo ja osobne považujem za úžasné.

2. Obsah. Kniha je plná informácií tak rozsiahlych, že by z nej kľudne mohla byť dospelácka včelárska príručka. Nájdete tu nielen zobrazenie anatómie včiel, popis ich práce, rozdelenia úloh v spoločenstve ale aj stabvu úľa alebo ako a prečo kvety lákajú hmyz.  Dozviete sa aj veľa z histórie včelárstva. Kto boli brtníci, ako vyzerali včelie úle kedysi. Sú tu vymenované nástroje, ktoré používajú včelári.  Ako sa včely chovajú v iných častiach sveta. (Píšem „chovajú“, ale včely nie sú domáce zvieratá. Len ľuďom dovoľujú sa o ne starať.)  Ako a prečo vzniká med a iné včelie produkty. Kde sa vlastne včely vzali. Čo včely ohrozuje a ako by to vyzeralo na svete bez nich.
Včely sú síce dielom Piotra Sochu, ale na texte spolupracoval s biológom Wojciechom Grajkowskim. Výsledkom je krásne čitateľný a informatívny text,

3. Ilustrácie. Piotr Socha je fantastický. Dokáže byť realistický tam, kde treba, ale aj milo detský. Stačí sa pozrieť na tie srandovne vyvalené oči včiel v knihe. Alebo smiešne výrazy na tvárach postáv.
A to ani nehovorím o grafickom spracovaní. Všetko od farieb, po rozloženie stránky je perfektné. Vo svojej knihe tak Socha naplno predvádza, že detská náučná kniha môže byť krásna a poučná zároveň. Nečudujem sa, že kniha má celosvetový úspech.

4. Vek. Komu je kniha vlastne určená? Pomerom (veľkosti) textu a obrázkov na stránke by sa mohlo zdať, že najmenším deťom. Jednotlivé obrázky sú zreteľne oddelené, skoro encyklopedicky zasadené do stránky tak, že im ľahko rozumie aj trojročné dieťa. Avšak obash textu je určený pre kategóriu 5+. Ach, čo sa budem tváriť: ja sama som si knihu čítala s naozajstným záujmom.
Preto ma Včely tak fascinujú. Knihu si dokážete bez námahy prispôsobiť potrebám čitateľa. Je jedno, či má tri, desať alebo tridsať rokov.

Včely sú ozaj výnimočná kniha. Som rada, že na Slovensku vychádzajú takéto dobrotky. A ešte viac ma teší, že rozhodne nie sú osamotené. Zdá sa mi, že za tie necelé tri roky, odkedy som s blogom začala, sa trh s detskými knihami poriadne rozbehol.

A to aj vďaka vydavateľstvu Slovart, ktoré vydáva jednu dobrú knihu za druhou. Vydavateľstvo mi knihu poskytlo na recenziu a dokonca jednu darovalo aj so súťaže pre vás.
Zároveň by som chcela poďakovať vám, ktorý využívate pampúchov afiliátny link na martinus.sk. Vďaka vám všetkým, ktorý máte radi dobré knihy.

Ak teda chcete mať túto úžasnú knihu doma (v slovenčine), alebo by ste lepšie využili poukážku na nákup v eshope martinus.sk na 15 eur, prihláste sa tu:

SÚŤAŽ JE UKONČENÁ

Giveaway  potrvá do 9. 7. 2017 a výsledky ohlásim v pondelok 10. 7. 2017.

Ďakujem všetkým za účasť, generátor nahodných čísel vyžreboval týchto výhercov:

kniha Včely - Edita Ivanová
poukážka na nákup v martinus.sk - Matej Král

 

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Včely
Text: Piotr Socha
Ilustrácie: Piotr Socha
Vydal: Slovart, 2017
Strán: 72
ISBN: 9788055627519 / 9788075293336


4 thoughts on “Včely – GIVEAWAY”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.