Neviditelná Mumo

Neviditelná Mumo

Neviditelná Mumo je novinka z maličkého rodinného vydavateľstva Mazzel. Táto netradičná hľadacia kniha vás príjemne prekvapí. A to hneď dvakrát.

Na prvý pohľad fantastickými fotkami, poskladanými z reálnych miniatúrnych vecičiek. Hneď potom pomerne rozsiahlym príbehom, plným dobrodružstiev. Príbeh je priamočiary, popisuje cestu malej drevenej panenky Mumo. Tá sa ocitla v čarovnej krajine a hľadá cestu späť do detskej izby. Príhody sú popísané stručne, a tým nechávajú veľký priestor detskej fantázii. Dieťa si tak ľahko môže dotvárať svoje vlastné podrobnosti a príbeh rozvíjať. Pomáhajú v tom aj nádherné, precízne vystavané obrázky plné prekvapivých detailov.

Odporúčam pre deti od 3 rokov na čítanie a hľadanie. Ale určite bude mať úspech aj u starších detí, kľudne do 8-10 rokov. Práve kvôli príbehu, ktorý dokáže osloviť ozaj širokú vekovú skupinu. Niektoré zložitejšie úlohy sú dokonca priamo vymyslené pre staršie deti.

Spolu s Mumo som si objednala rovno aj rozprávkový zošit Medvědí chaloupka. Je to netradičná variácia na klasický príbeh o troch medveďoch. A tie krásne ilustrácie! Veľmi vydarená, určite o nej napíšem niekedy nabudúce.

 

Názov: Neviditelná Mumo
Text / Ilustrácie: Lukáš Opekar
Vydal: Mazzel, 2017
Strán: 40
ISBN: 9788027024520


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.