1. týždeň: O PRÁZDNINÁCH

1. týždeň: O PRÁZDNINÁCH

Tak a je to tu zase. Že čo? Prečítané leto predsa! Tento rok trochu iné. Väčšie, dlhšie, teplejšie? Hmm, vlastne neviem, len tuším. Dúfam, že bude zábavné, dobrodružné a aj napriek chaosu, krásne oddychové. Tak, ako to minulé. Uvidíme. Ale tešíme sa rovnako, ako minulý rok.

Ak ešte neviete, Prečítané leto je projekt, ktorý sme si pre seba aj pre vás vymysleli spolu s Vik z Čítajme si spolu. Je to taká naša mála stratégia boja proti prázdninovému útlmu. Všetky dôležité veci si môžete prečítať na zbrusu novej webstránke, ktorú sme pre vás pripravili: precitaneleto.sk. Nájdete tam okrem informácií o prázdninovom útlme aj kopu dobrotiek na stiahnutie. Každý týždeň sme v spolupráci so šikovnými odborníkmi aj nadšencami pripravili pracovné listy s úlohami z matematiky, zábavnými pokusmi a pozorovaniami, montessori materiálom,… Jednoducho, je tam veľa užitočných vecí. Pozrite sa sami.

Prvý týždeň sme si dali taký nenáročný, rozbehový. Pozvali sme sa preto na zmrzlinu. A keďže sa plánujeme pozývať na zmrzku celé leto, museli sme si k tomu vyrobiť Zmrzlinový denník. Aby sme vedeli, kde nám najviac chutilo.

čo sme potrebovali

  • rôzne papiere
  • nožnice, ihlu a niť
  • washi pásky, nálepky, fixy, pastelky
  • zmrzlináreň
  • knihu (alebo časopis)

ako na to

Recyklovali sme staré zošity, z ktorých sme povytrhávali nepopísané strany. Stránky sme nastrihali na rovnakú veľkosť, v strede zošili niťou. Tadá: zošítok bol na svete. Stačilo už len ozdobiť (áno, zase tie washi pásky… ale nemôžem si pomôcť, sú jednoducho úžasné). Do notesu sme si predkeslili hodnotiacu tabuľku a mohli sme vyraziť na zmrzlinu.

výsledok

Začali sme zmrzlinárňou kúsok od babkinho domu. Pampúch si dal čokoládovú. Farbu mala „hnedú“, vôňu „čokoládovú“, chuť „čokoládovú – dobrú“ a prostredie zmrzlinárne sa vraj páčilo „najviac“.  Som celkom zvedavá, či pampúch počas leta opustí svoju komfortnú zmrzlinovú zónu, alebo na každej strane bude mať napísané „príchuť: čokoládová“.
Po vyplnení zmrzlinového denníka nám ostalo ešte kopu času (a topiacej sa zmrzliny), tak sme stihli prečítať dva komiksy a jeden príbeh z novej Bubliny. Skrátka, bola to príjemne strávená polhodinka.

 2 thoughts on “1. týždeň: O PRÁZDNINÁCH”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.