Černobíle pro nejmenší – giveaway

Černobíle pro nejmenší – giveaway

Možno viete, že zrak novorodenca sa rozvíja postupne. V prvých týždňoch vidí len na 20-30 centimetrov. Dosť na to, aby rozoznalo rodičov blízko pri sebe.

Aj preto v prvých mesiacoch života má väčší zmysel, čo sa kníh týka, skôr počúvanie hlasu čítajúcich rodičov, ako pozeranie obrázkov. Rôzne básničky, detské riekanky, rečňovanky alebo pesničky budete používať asi najčastejšie. Vďaka nim sa dieťatko nielen zabaví, učí nové veci, slová, počúva melódiu a rytmus viet, ale hlavne sa teší z blízkosti vášho hlasu a prítomnosti svojich milovaných.

Existuje však skupina kníh, ktorú môžete s deťmi používať už od narodenia. Sú to práve leporelá s vysoko kontrastnými obrázkami. K takým patrí aj séria Černobíle pro nejmenší. Píšem „používať“, pretože čítať tam nie je čo. Knihy sú rozdelené podľa toho, ako sa zrak dieťatku postupne rozvíja. Teda najskôr je leporelo s veľkými čiernymi obrázkami na bielom pozadí (alebo naopak). V ďalšom pridali červenú farbu a abstraktné vzory. V (zatiaľ) poslednom potom viac farieb, hypnotické vzory ostávajú. Ako a prečo tieto leporelá pomáhajú, si môžete prečítať práve na stránkach kidtown.cz.
Tieto poznatky o zraku novorodencov využíva napríklad aj populárna montessori pedagogika. V prvých týždňoch odporúča stimulovať zrak dieťatka čierno-bielym Munari mobilom. Viac si o takýchto závesných prvokoch (aj s návodom na zostavenie) môžete prečítať trebárs tu: S láskou máma.

Na trhu nájdete množstvo podobných leporel alebo kariet. Tieto sú ale prvé leporelá, ktoré vznikli priamo v Čechách. Oproti rôznym kartám a knihám zo zahraničia sú aj cenovo dostupnejšie.
Na webe kidtown.cz si môžete kúpiť aj sériu hračiek k ich čiernobielej rade. Certifikované gumenné hračky sú autorským dielom, ktoré vzniklo v spolupráci s legendárnym podnikom Fatra.

Osobne môžem potvrdiť, že novorodencov takéto kontrasty ozaj fascinujú. Mala som obrázok z čiernobielym vzorom prilepený na stene pri prebaľovacom pulte. Zakaždým, keď ho mrňátko zbadalo, na sto percent upútalo jeho pozornosť. Prestalo sa vrtieť a ja som mohla v kľude prebaľovať.

Ak sa vám teda pozdávajú a chceli by ste ich otestovať, alebo by sa vám hodili ako darček pre čerstvých rodičov, zapojte sa do našej súťaže. Stačí, ak sa prihlásite do formulára. Súťaž trvá do 17. 6., v pondelok 18. 6. vyžrebujem jedného z vás.

Formulár tu: https://goo.gl/forms/lfumFUO2Bsk0Ly7f2

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Better Brand.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Černobíle pro nejmenší / Černobíle pro nejmenší II. s červenou / Barevně pro nejmenší - kontrasty
Vydal: Better Brand, 2017 / 2018
Strán: 10
ISBN: 9788027027415 / 9788027030507 / 9788027036493


1 thought on “Černobíle pro nejmenší – giveaway”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.