City v city

City v city

Slová, slová, slová. Ťažko im rozumieť aj tak, čo ešte keď majú niekoľko významov. Taký malý slovníček medzinárodných homoným pre nás pripravila Petra Lukovicsová. 

Ilustrátorka Petra Lukovicsová má za sebou niekoľko kníh, ktoré ilustrovala. Mám rada je prácu napríklad na knihe Cesta na svet. S tou ju vlastne spája aj Jana H. Hoffstädter, ktorá sa na City v city podieľala nielen ako redaktorka, ale aj ako vydavateľka. Kniha vyšla v novom vydavateľstve EJ. Publishing. (Ak chcete počuť, čo to o vydavateľstve aj o knihách a tak, pustite si náš podcast Knižkohranie – klik. Vik Marcinová v ňom práve Janu spovedá.)

Späť ku knihe. Veľmi sa mi páči, ako autorka spojila rôzne významy slov v jednu ilustráciu. Niektoré sú jednoduché (baby), ale väčšina je vtipne vynaliezavých (dedo, nevera, sople). Toto je skrátka taká fajná oddychová kniha – môžete ju mať v obývačke na stolíku, pre nudiacich sa hostí. Alebo si v nej len tak z času na čas listovať a baviť sa.

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu ej. publishing.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: City v city
Text / Ilustrácie: Petra Lukovicsová
Vydal: E.J. Publishing , 2018 
Strán: 68
ISBN: 9788097297718
HODNOTENIE  9/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.