Devět plchů v pelechu

Devět plchů v pelechu

Klasické rozkladacie leporelo s vtipnou básničkou o roztomilých plšíkoch. Verte neverte, na začiatku bol len jeden a na konci už deväť. 

Radek Malý je jedným z našich obľúbených básnikov. Máme radi jeho Listonoš vítr, Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky alebo aj Malenku. V leporele určenom pre menšie deti (od 3 do 5 rokov) nájdete nonsensovú básničku o tom, ako si jeden plachý plch našiel osem kamarátov. Nakoniec všetci pekne krásne zaspali vo veľkom útulnom pelechu.
Veselé verše sú pomerne jednoduché, aj keď občas trošku náročnejšie pre malé jazýčky (všetky tie „ch“!). Ale to je len dobre. Keďže počet plších kamarátov je napísaný číslicou, museli sme si málinko s pampúchom potrápiť hlavičky, kým sme našli správne vyskloňovaný český tvar.

Nežné ilustrácie ňuňavých plchov nakreslila Andrea Tachezy. Spolu s Radkem Malým sa im podarilo vytvoriť nádherné leporelo. Nie je len lepšou alternatívou všetkým tým básničkám o malých indiánoch alebo černoškoch. Je to krásna práca, ktorú si určite zamilujete. Nakoniec, Devět plchů v pelechu bola vybraná do katalógu Nejlepší knihy dětem 2016/2017.
(A to ani nehovorím o tradične kvalitnom technickom spracovaní vydavateľstvom Bežíliška. Pevný kartón, ručne lepená plátenná väzba… Presne tak, ako sa to robilo kedysi. Dobre a poctivo.) 

Názov: Devět plchů v pelechu
Text: Radek Malý
Ilustrácie: Andrea Tachezy
Vydal: Bežíliška, 2016
Strán: 12
ISBN: 9788090646735
HODNOTENIE  9/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.