My Very First Book of Numbers / Colors

My Very First Book of Numbers / Colors

Keď sa pampúch začal viac zaujímať o čísla, hľadala som nejaké knihy / pracovné zošity, ktoré by jeho záujem prehĺbili. Mojou požiadavkou bolo, aby boli jednoduché a vizuálne zaujímavé. Našla som sériu kníh, ktoré tieto požiadavky určite spĺňajú. 

Sú to knihy s názvom My Very First Book of … Pracujú s konceptom priraďovania párov. Vďaka rozdeleniu strán na dve polovice: ku každej hornej časti hľadáte správnu dolnú časť. V podstate podobné, ako priraďovacie kartičky. Len tieto sú zviazané a určite sa nepostrácajú. To má svoje výhody aj nevýhody. Samostatné kartičky by si dieťa mohlo rohložiť do rady, čo je prehľadnejšie. S knihou sa ale pracuje tiež dobre a je kompaktnejšia (kľudne si ju vezmete na zabavenie detí na výlete, v aute, …).

Máme doma knihu s Numbers, Colors, Shapes a Animal Homes. Mne osobne sa najviac páčia práve čísla a farby. Na číslach veľmi oceňujem, že s ňou môžu pracovať menšie aj väčšie deti. Ak ešte nepoznajú číslice, môžu rátať štvorce. Veľmi vydarená vizuálna pomôcka k pochopeniu vzťahu medzi počtom a konkrétnou číslicou.

Vďaka použitým ilustráciám od Erica Carle, knihy spĺňajú aj moju druhú požiadavku. Eric Carle je oceňovaný americký ilustrátor. Určite poznáte jeho Nenásytnú húseničku, ktorá nedávno vyšla aj v češtine ako Tuze hladová housenka. Práve pre krásne ilustrácie je mojim favoritom aj kniha o farbách. Páči sa mi, že nie sú použité len bloky jedného odtieňa. Naopak, na stranách nájdete (pre Carleho typické) obrázky so zreteľnými ťahmi štetcom. Tak sú v „modrej“ prítomné viaceré odtiene – od tmavomodrej až po modrozelenú.

Knihy sú z tvrdšieho kartónu a zjavne vydržia aj menej jemné detské používanie. Ideálne pre deti od 2 (napríklad farby) do 5 rokov (čísla).


KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA BOOKDEPOSITORY.COM  (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: My Very First Book of Numbers / Colors
Ilustrácie: Eric Carle
Vydal: Penguin, 2006 / 2005
Strán: 20
ISBN: 9780399245091 /9780399243868
HODNOTENIE  7/10
text     ★☆☆
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★☆
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.