Doprava/Stavby nad a pod zemí

Doprava/Stavby nad a pod zemí

Možno máte podobné knihy doma. Keď vaše dieťa zaujímajú autá alebo stavebné stroje, na trhu je veľké množstvo obrázkových kníh, ktoré vás budú baviť. Novinkou z vydavateľstva Ella&Max sú tieto dve rozkladacie knižky.

V podstate sú to klasické „busy books“. Teda také, kotré zobrazujú nejakú scénu s množstvom vecí a postavičiek. Najzaujímavejší je prvok rozkladania strán. Jednotlivé scény rozložením naberajú na výške, dĺžke alebo hĺbke.

Celkom ma prekvapilo, že knihy majú len pár strán. Sú celkom hrubé, tak som čakala viac. Strany sú totiž vlepené na hrubší kartón. Takže z 8 strán sa po rozložení stane 20.

Sprievodný text je v podstate jednoduchý, ničím výnimočný. Znova opakujem, tieto knihy stavajú hlavne na rozkladacovm efekte. Ten je ale lepšie využitý v Stavbách. Tam môžete otvorením strán sledovať, ako stavby hotela, mostu či metra pokročili.
Inak ale jednotlivým scénam (v oboch knihách) chýba nejaký prepojovací prvok. Hľadali sme usilovne, trebárs nejaké potavičky, čo by sa opakovali, ale nič sme nenašli. Celkom škoda.

Ak vaše dieťa teda rôzne stroje a stavby zaujímajú, kľudne si knihy kúpte. Nám sa doma páčia. Ideálne pre deti od 2 do 5 rokov.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Presco Group.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Stavby nad a pod zemí 
Text / Ilustrácie: Stefan Seelig
Preklad: Alena Viltová
Vydal: Ella & Max, 2019
Strán: 20
ISBN: 9788088276715
Názov: Doprava nad a pod zemí 
Text / Ilustrácie: Igor Lange
Preklad: Alena Viltová
Vydal: Ella & Max, 2019
Strán: 20
ISBN: 9788088276722
HODNOTENIE   5/10 
text ★☆☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★☆
extra ☆


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.