When I Was Born

When I Was Born

Ilustrátorku Madalenu Mataso poznáte možno z knihy Klapy Klap, ktorú v českom preklade vydal Baobab. V tejto knihe si môžete užiť jej ilustrácie k textom Isabel Minhos Martins. Práve vďaka tým obrázkom si ju obľúbilo aj naše trojročné mrně.

Hrdinom knihy je chlapec, ktorý vám rozpráva, čo všetko zistil po narodení. Keď sa narodil, nikdy nevidel vtáčikov, nepočul more, jeho nohy nechodili a neskákali. Rozpráva, ako ho všetky nové veci, ktoré vidí, ochutnáva či počuje neprestávajú fascinovať. Šum morských vĺn, ochutnávanie jogurtu, farba oblakov, hebká srsť zvierat… toľko zaujímavých vecí. Na záver vám prezradí, že každý deň určite objaví niečo nové. A to je zo všetkého najúžasnejšie.

Text je trošku dlhší. Náš malý čitateľ je ale na také už zvyknutý. Nezabudne vždy spomenúť, aké vône/chute/zážitky má rád on. Ale myslím si, že má knihu tak rád hlavne kvôli tým žiarivým ilustráciám. Viac o ilustrátorke Madalene Matoso si môžete prečítať aj v článku na iliteratura.cz (klik).

Ak vám teda nerobí angličtina problém, odporúčam knihu približne pre decká od 3 do 6 rokov. Presne tie, ktoré ešte neprestali žasnúť nad pre nás už obyčajnými vecami.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA BOOKDEPOSITORY.COM (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: When I Was Born 
Text: Isabel Minhos Martins
Ilustrácie: Madalena Matoso
Vydal: Tate Publishing, 2010
Strán: 32
ISBN: 9781854379580
HODNOTENIE   9/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.