Dračia pošta

Dračia pošta

Ak radi dostávate listy a balíčky, kniha Dračia pošta bude práve pre vás.

Alex jedného dňa nájde v pivnici draka. Nevie si s ním rady, tak požiada o pomoc odborníkov. Obratom dostane odpoveď listom. Radosť z rozbaľovania si môžete užiť aj vy, pretože na stranách sú vlepené obálky a v nich poskladané listy. Zásielka od hasičov je celá premočená, mäsiar poslal odpoveď na zadnej strane letáku s ponukou, list od ochranárky zvierat je zase nakusnutý tigrom.
Postupne s Alexom zisťujete, že starať sa o také veľké zviera je náročné. A dôjde na to, čo už asi všetci tušíte. Drak potrebuje slobodu a nie stiesnený radový domček. Napriek rozlúčke ale kniha končí pozitívne. Alexovi je síce smutno, ale vie, že dráčik sa má určite dobre. To, čo mu ostalo sú naopak spomienky na spoločné dobrodružstvá.

Emma Yarlettová píše aj kreslí svoje príbehy s ľahkosťou. Štýlom aj voľbou ručne písaného textu trošičku pripomína Olivera Jeffersa, ale jej ilustrácie sú viac detsky milé. Aj príbehy sú skôr hravé a zábavné než filozofické. Čo je samozrejme fajn. Pozerala som si aj jej iné knihy v angličtine a rozhodne by som chcela trebárs Nibbles: The Book Monster. Som zvedavá, či ešte niečo pripraví vydavateľstvo v preklade. Určite by sa zišlo.

Kniha vďaka interaktívnemu prvku a zrozumiteľnému deju bude baviť decká od 3 do 6 rokov.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Dračia pošta 
Text / Ilustrácie: Emma Yarlett
Preklad: Michaela Hajduková
Vydal: Stonožka, 2019
Strán: 32
ISBN: 9788055167626
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★★
extra ★


2 thoughts on “Dračia pošta”

  • Knizku som prave kupila pre 7 rocneho syna. Mohla by to byt fajn prva kniha, ktoru si sam, dobrovolne precita (na rozdiel od „nuteneho“ citania zo skoly za domacu ulohu) a snad mu pomoze vybudovat pozitivny vztah ku kniham 🙂 Drzte palce!
    j.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.