Fričo je mrzutý, či čo…

Fričo je mrzutý, či čo…

Každý má občas blbý deň. Čo s tým? Niekedy stačí len počkať, kým mrzutá nálada prejde. To zistí aj šimpanz Fričo.

Detských kníh o emóciách nie je nikdy dosť. Špeciálne ak sa venujú nejakému „negatívnemu“ pocitu. Aj tu sa Fričo zobudí zvláštne naladený. Všetko sa mu zdá tak nejak príliš. Príliš jasná obloha, príliš sladké banány… Ostatné zvieratá sa ho snažia dobre mienenými radami rozveseliť. Ich nápady sú sice vtipné, ale malému šimpanzovi moc nepomáhajú.

Fričo si prechádza celou škálou spôsobov uchopenia vlastných pocitov. Nakoniec sa jednoducho zmieri so svojim neutešeným stavom. Jeho mrzutosť predsa nie je trvalá ani škodlivá. Veľmi ma pobavila hláška „každý má právo na svoj mrzutý deň“.  Čistá pravda.

Túto skvelú a vtipnú knihu je ťažko vekovo zaradiť. Vďaka výbornej téme sa skrátka hodí takmer pre všetkých. Odporúčam teda pre decká od 4 rokov. Ale uspejete aj u detí okolo 7-9 rokov. A možno sa poučia aj nejaký dospeláci.

Ako čerešničku na torte k už tak výbornej knihe beriem meno malého šimpanza. Dúfam, že prekladateľka Silvia Demovičová ho vybrala ako malé žmurknutie smerom k obľúbenej klasike Opice z našej police.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Fričo je mrzutý, či čo...
Text / Ilustrácie: Suzanne Lang
Preklad: Silvia Demovičová
Vydal: Verbarium, 2023
Strán: 32
ISBN: 9788082190956
HODNOTENIE   8/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.