Zvieratká z celého sveta

Zvieratká z celého sveta

Bez váhania je toto jedna z najroztomilejších kníh predvianočnej sezóny. Stačí pozrieť na tie ilustrácie a prečítať pár riadkov textu. Zamilujete sa aj vy.

Trojica kamarátov vás v tejto obrázkovej knihe pozve k detským hrám spolu s množstvom zvieratiek z celého sveta. Jar strávite na dvore, leto pretekami so zvieratami savany, jeseň patrí schovávačke v lese a zimu objavíte na póloch.

Francúzska autorka Camille Jourdy síce zobrazuje zvieratá veľmi realisticky, necháva im však rozprávkové kúzlo. Nerozpravajú, ale ochotne sa s deťmi hrajú kolo, kolo mlýnske, pomáhajú nájsť stratenú loptu alebo si dajú spoločný olovrant. Myslím, že ľahko vyhovie aj náročným montessori požiadavkam.

Sú to vlastne 4 knihy spojené do jednej. Viac by som ocenila, keby vychádzali samostatne. Knižky s menej stranami sú pre mladšie deti jednoducho praktickejšie. Ale to by bolo pre Ikar (Stonožku) zrejme nákladnejšie, čomu v tejto dobe rozumiem.

Odporúčam pre malých zvedavcov od 3 do 6 rokov. Alebo pre všetkych, čo majú radi takéto nádherné snové ilustrácie.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Tam a zpět – sbírka českých palindromů
Text / Ilustrácie: Camille Jourdy
Preklad: Lucia Hlubeňová
Vydal: Stonožka, 2023
Strán: 80
ISBN: 9788055190273
HODNOTENIE   10/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.