Home

Home
Pampúcha začalo baviť lego. A najradšej stavia domy a mestá. Už má peknú výstavku, do ktorej výtvormi prispeli aj rodičia a babka. Motivačne si k tomu pozeráme obrázkovú knihu Home od Carson Ellis.

Američanka Carson Ellis je oceňovaná ilustrátorka. U nás jej kresby môžete vidieť v knihách Benediktova tajomná spoločnosť od Trentona Lee Stewarta. Home je jej prvá autorská kniha.

Z rozhovoru pre Picturebook Makers:

„I love to draw homes because I love architecture. I love drawing buildings and all their angles and shingles and nailheads. I also love to draw homes because they naturally suggest narratives about the people (or what-have-you) who inhabit them. And I love to draw them because our own homes mean so much to us.“

A tak tu máme zbierku tých najrozličnejších miest na bývanie. Skutočných aj celkom imaginárnych, jednoduchých aj zložitých. Dvojstrany sú často riešené práve ako porovnanie kontrastov. Na jednej strane veľký zámok slovenskej vojvodkyne, na druhej chatrč kováča z Kene. Alebo naopak ukazuje čo majú možno spoločné.

„I liked the idea that someone as seemingly staid as a Japanese businessman might live in a house this strange and wonderful. And I liked the idea that a real Japanese businessman’s house might be, in its way, as fantastic as imaginary Odin’s house, Valhalla. This juxtaposition felt like it captured the soul of ‘Home’ to me.“

Môžete si vymyslieť vlastné miesto na bývanie. Presne podľa vašich predstáv. Alebo si ten vysnívaný dom postavte ako pampúch z lega. Aj s kolotočom a šmýkačkou.

Knihu si môžete kúpiť v angličtine na bookdepository.com, alebo česky na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Home
Text/Ilustrácie: Carson Ellis
Vydal: Walker Books, 2015
Strán: 40
ISBN: 9781406359428


0 thoughts on “Home”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.