Kořenové děti

Kořenové děti

Predstavujem vám najstaršiu detskú knihu, ktorú máme doma. Nie že by bola skutočne stará, ale originál napísala Sibylle von Olfers v roku 1906.

Poetický príbeh o malých Korienkoch je na prvé jarné dni ako stvorený.  Všade naokolo pučia klíčky a kvety, vyliezajú chrobáčiky. Všetky tieto zázraky majú na starosti Korienkové detičky.
Matka Zem prináša prvé svetlo a budí svoje deti z dlhého zimného spánku. Po dôkladnej príprave môžu vyjsť na povrch a veselo šantiť celé leto na rozkvitnutých lúkach. Len aby sa na jeseň znova vrátili do ochranárskeho náručia milujúcej matky.

Sibylle von Olfers prežila šťastné detstvo v kruhu rodiny a prírody. Skoro sa u nej prejavilo výtvarné nadanie. Už ako malá vymýšľala svojej mladšej sestre hry a kreslila pre ňu knižky. Možno preto je jej svet malých bytostí taký magický. Veď už niekoľko generácií priťahuje pozornosť detí.

Kořenové děti dnes síce zoženiete len ťažko, ale v kníhkupectvách nájdete aj jej iné knihy. My máme čarovnú Princezničku v lese (kúpite na martinus.sk alebo martinus.cz). Obľúbené je Marjánčino dobrodružství a vydavateľstvo Malvern najnovšie vydalo aj Motýlí království. V každej nájdete autorkin výrazný rukopis prepojenia prírody a rozprávkového mystéria. Jednoducho knihy, ktoré si iste vaše deti odložia aj pre vlastných potomkov.

 

      

Názov: Kořenové děti
 Text / Ilustrácie: Sibylle von Olfers
 Vydal: Malvern, 2010
 Strán: 24
 ISBN: 9788086702766


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.