Kouzelný polštář

Kouzelný polštář

Detská kniha bez slov? To nie je nič zložité, možno si poviete. Ale vytvoriť príbeh bez jediného slova, tak aby bol zrozumiteľný aj deťom… takých kníh je naozaj málo. A jednou z nich je aj Kouzelný polštář od Kateřiný Sechovcové.

Obal knižky je textilný a mäkučký, ako polštářek – vankúšik. Na tridsiatich stranách autorka len pomocou obrázkov rozpráva jednoduchý príbeh. Zvedavá mačička z chlapcovho vankúšika sa večer vydá na prechádzku. Pohrá sa s loptou na maminej sukni, nastraší ju pes – strašidielko z periny. Všetko našťastie dobre skončí. Mačička sa vráti ku kamarátkam aby im mohla povedať o svojom výlete.

kouzelny polstar

 

kouzelny polstar
kouzelny polstar
kouzelny polstar
 
Ilustrácie sú skutočne nádherné, kresba pastelkou približuje k pocitu každodenného sveta detí. 
kouzelny polstar

 

kouzelny polstar

 

kouzelny polstar

 

Najúžasnejšie na knihe je práve tá bezslovnosť. Každý si môže primyslieť vlastný príbeh, sústrediť sa na iné detaily. Jeden príbeh sa môže rozprávať na veľa spôsobov. Skúste, čo si všimne práve vaše dieťa. A kľudne sa vám môže stať ako u nás, že knihu „prečítal“ malý pampúch prekvapenej babke.
Názov: Kouzelný polštář
 Text: Kateřina Sechovcová
 Ilustrácie: Kateřina Sechovcová
 Vydal: Argo, 2013
 Strán: 32
 ISBN: 9788025709146


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.