Ptáčkové

Ptáčkové

Non-fiction Monday! Alebo Náučný Pondelok. Aby som sa držala svojich novoročných predsavzatí, chcela by som s pampúchom čítať viac náučných kníh. Pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Uvidíme ako nám to pôjde.

Hneď na úvod tu máme nádhernú knižku o vtáčikoch. Mini encyklopédiu Ptáčkové napísal a ilustroval Jaromír Zpěvák.


A když podzim zlatem hoří,V knihe je nakreslených a opísaných tridsať malých vtáčikov, ktoré môžete vidieť v parkoch, lesoch ale aj na uliciach. Na každej strane je veľký obrázok a básnička. V básni je popis, nejaká vlastnosť alebo typické správanie vtáčika.

copak dělá pěnkava?
Máma s dětmi letí k moři,
táta zůstává.

Perfektné pre nášho ornitológa v plienkach. Je pravda že vonku vie zatiaľ rozlíšiť tak sýkorku od holuba, ale pozorovacie schopnosti sa jej zlepšujú. A ja si tiež môžem na prechádzkach vykrútiť hlavu. Je to zábava.

ptackove

 

ptackove

 

ptackove

 

ptackove

 

ptackove

 

ptackove

Knihu dopĺňame pexetriom Znáš naše ptáky od Betexa. Len vo fáze priraďovania kariet k obrázkom a pomenovania vtáčikov. Aj ich ostatné série sa mi páčia, chystám sa dokúpiť pexetrio o stromoch. A všetky majú české aj slovenské popisky.

znas nase ptaky

 

znas nase ptaky

 

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Ptáčkové
 Text: Jaromír Zpěvák
 Ilustrácie: Jaromír Zpěvák
 Vydal: Albatros, 2010
 Strán: 32
 ISBN: 9788000024127


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.