Královské karty Karla IV.

Královské karty Karla IV.

Tento rok oslavujeme výročie narodenia Karla IV. Na trhu sa samozrejme objavilo množstvo kníh, aj detských. Královské karty Karla IV. ale vynikajú svojou formou.

Eva Chupíková je každému malému cestovateľovi v Čechách dobre známa. Je totiž autorkou série Památky pro deti, úžasných detských sprievodcov po hradoch a zámkov v Čechách a Morave. Okrem toho je aj autorkou obľúbených denníkových kníh: Muj prázdninový deník, Moje rodinné album, Moje hrady a zámky.
Ilustrovala niekoľko kníh. Na Slovensku ju isto poznáte zo Zorničky Zuzany Štelbaskej.

Pre Albatros vytvorila sadu kariet o živote Karla IV.  Inšpirovala sa v stredovekých rukopisoch a preto sú jej listy bohato zdobené. Každá zo siedmich rozkladacích kariet je zameraná na iný aspekt jeho života, v ôsmej nájdete hádanky a úlohy. Text je písaný v prvej osobe, čo je celkom sympatické. Čítanie je to zábavné aj pre takého historického analfabeta ako som ja.
Obrázky sú kreslené počítačovu grafikou s efektom koláže. To práve v historickom kontexte vyznieva detsky aj dobovo zároveň.
Ako bonus si môžete vystrihnúť hracie karty. Môžete ich použiť na vedomostnú hru, alebo ako bežné karty. Jediné, čo mi vadí je, že všetko je vytlačené na príliš tenký papier. Trochu vyššia gramáž by veru neuškodila.

kralovske_karty_karla_iv_02  kralovske_karty_karla_iv_03  kralovske_karty_karla_iv_04  kralovske_karty_karla_iv_05 kralovske_karty_karla_iv_06

Názov: Královské karty Karla IV.
 Text / Ilustrácie: Eva Chupíková
 Vydal: Albatros, 2016
 Strán: 8
 ISBN: 9788000042985


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.