Kuku, Miffy!

Kuku, Miffy!

Verte alebo nie, táto malá králičia slečna je už vlastne babička. Miffy oslavuje 60 rokov.

Miffy u dedka a babky
Dick Bruna – Miffy u dedka a babky

Vo svojej vlasti sa Miffy volá Nijntje, čo znamená Zajko. Vymyslel ju pre svojho malého syna holandský autor a ilustrátor Dick Bruna. Dnes existuje okolo 30 kníh o Miffy a mnoho ďalších o jej kamarátoch. Celkovo Bruna napísal asi 124 kníh pre deti.
Každú stranu základných kníh o Miffy, tvorí štvorveršie na bielom pozadí a veľký jednoduchý obrázok. Druhý a štvrtý verš sa rýmujú. V takejto forme máme len knihu Miffy u dedka a babky.
Výrazné línie a základné farby sú pre Miffy typické. Bruna je pri svojej práci puntičkársky a precízny. Možno si myslíte, že nakresliť malého králička pár ťahmi štetca nie je nič zložité. Ale ak máte k dispozícii len bodky a krížik namiesto očí a úst, vystihnúť ten správny výraz je práca na niekoľko dní.
Aj nad farebnou kombináciou dlho premýšľa. Miffy nikdy neuvidíte v oranžovej alebo ružovej. „Nie je to vhodná farba,“ tvrdí Bruna.
Kvôli jednoduchej farebnosti sú jeho knihy skvelé pre najmenšie deti. Na druhú stranu, príbehy riešia aj vážne témy ako je ochorenie alebo smrť. Vďaka tomu Miffy dokáže zaujať deti od jedného až do piatich rokov.
Doma máme Miffy u dedka a babky a Počítajme s Miffy v slovenčine (vydalo Sugarbooks) a v čestine Kuku Miffy, kdo je to? a Kuku, Miffy! Kdo je tam? (vydal Baobab).
Miffy u dedka a babky

 

Miffy u dedka a babky

 

pocitajme s miffy
Dick Bruna – Počítajme s Miffy

 

pocitajme s miffy

 

 

kuku miffy kdo je to
Dick Bruna – Kuku Miffy, kdo je to?

 

kuku miffy kdo je to

 

kuku miffy kdo je to

 

kuku miffy kdo je tam
Dick Bruna – Kuku, Miffy! Kdo je tam?

 

kuku miffy kdo je tam

 

kuku miffy kdo je tam
A tu je návod ako čítať knihu s Miffym. Pre mimina od 10 mesiacov, priamo od pampúcha:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.