Jůlinka z jedlé zahrádky

Jůlinka z jedlé zahrádky
Juch! Konečne je tu jar, hurá na záhradu! Keby ste náhodou nevedeli, ako na sadenie užitočných rastliniek, poradí vám Jůlinka z jedlé zahrádky.

 

 

S Julinkou sme sa zoznámili v knihe Jůlinka z veselé zahrádky. Pomohla nám zistiť, že každá rastlina aj hmyz má svoje miesto na záhrade. Okrem okrasnej záhradky má za domom Julinka už aj svoju džunglu. Všetky zvieratká a chrobáčiky sa tam majú dobre. Akurát pre Julinku tam nič jedlé nerastie.
A tak, za pomoci kamarátov, začína byť na záhradke znova veselo. Rejsek nájde semienka, Julinka miesto na rastlinky a môžeme sa pustiť do sadenia. Maminka s tatinkom sa nestačia čudovať, odkiaľ sa na ich okrasnej záhradke vzalo toľko jedla. Na ďalší rok vyrastú namiesto tují rajčiny a rukola. Záhradka je stále rovnako okrasná ale teraz už aj jedlá.
Knihu napísala aj ilustrovala Tereza Václavková. Je to vlastne návod, ako si založiť vlastnú malú záhradku. S Julinkou uvidíte, že je to jednoduché a nenáročné. Zvládne to aj dieťa.
V úvode sú nakreslené rastliny, ktoré nájdete skoro všade. Bršlice kozí noha (myší chvost), kopřiva (žihlava), měsíček lékařský (nechtík). Na záver je zase kapitola Jůlinčiny lektvary, s popisom na čo sa tieto rastlilnky môžu použiť. Taký malý herbár pre deti od troch rokov.
S pampúchom sme už tento rok sadili rajčiny a pripravujeme aj jej vlastný záhon na záhradke. Ako každé dieťa ju fascinuje proces rastu. Premena semienka na stále vačšiu rastlinu. Kniha Jůlinka z jedlé zahrádky nám momentálne pomáha predstaviť si celý proces, že za niekoľko mesiacov už budú zo semienok aj plody.
julinka z jedle zahradky

 

julinka z jedle zahradky

 

julinka z jedle zahradky
julinka z jedle zahradky

 

julinka z jedle zahradky

 

julinka z jedle zahradky

 

julinka z jedle zahradky
.
Názov:  Jůlinka z jedlé zahrádky
Text: Tereza Václavková
Ilustrácie: Tereza Václavková
Vydal: Verzone, 2013
Strán: 48
ISBN: 9788090501744


0 thoughts on “Jůlinka z jedlé zahrádky”

  • Krásna knižka. Nemáme doma, ale k môjmu amatérskemu záhradničeniu by sa hodila, určite strana o užitočnom pleveli:-) Už viem, že to bude ideálny darček pre jednu malú záhradkárku u nás v rodine. Ďakujem za tip!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.