Leotolda

Leotolda

Ak by som mala odporučiť len jednu jedinú knihu na toto leto, bola by to Leotolda. Táto žiarivá a bláznivá limitka od Egrešu je ako stvorená do letných horúčav. K vode, do parku, k zmrzline aj ku kresleniu na chodníky. Skrátka ideálna letná detská kniha.

Traja kamoši: Tuto, Katarína a Gašpar, sa rozhodnú navštíviť kamarátku Leotoldu. Zazvonia u nej doma, ale nikto neotvára. Vojdú do domu a hľadajú ju. Žeby bola v skrini? (Och skrine, obľúbené portály do nových svetov.) Neuveriteľné! Skriňa je plná priateľských dinosaurov. A keby len to! Okrem nich tu nájdete zátoku sirén, obrovskú veľrybu alebo raketu na cestu do vesmíru. Iba Leotolda nikde. Nakoniec sa naši hrdinovia musi obrátiť s prosbou o pomoc na malého čitateľa, len ten im pomôže Leotoldu nájsť.

Text je písaný v prítomnom čase. Čitateľ je tak ľahšie súčasťou príbehu a prosba v závere (aj interaktívne vsuvky) výborne funguje. Okrem vtipného deja nás doma bavia aj netradičné námety. Priateľskí dinosaury, sirény – morský páni, alebo netuctové ovečky, ktorá je každá iná. Skrátka skvelá výživa pre detskú fantáziu.

Španielska autorka Olga de Dios má na konte už viacero kníh. Hemžia sa sympatickými potvorkami ako vystrihnutými z detských výkresov. Možno aj preto pôsobia jej ilustrácie tak milo. Je v nich určitá detská naivita a obrovské množstvo nespútanej fantázie. Leotolda sa mi však zdá svojou bláznivou farebnosťou vskutku jedinečná.

Kniha Leotolda určite rozjasní nielen vašim deťom, ale aj vám. Odporúčam pre detiská vo veku od 3 do 6 rokov. Práve tie si užijú jednoduchý roztopašný príbeh najviac.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Egreš.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Leotolda
Text / Ilustrácie: Olga de Dios
Preklad: Eva Palkovičová
Vydal: Egreš, 2018
Strán: 50
ISBN: 9788097213459


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.