O Červenej čiapočke

O Červenej čiapočke

Doteraz si pamätám, ako som prvýkrát listovala Kubaštovým priestorovým leporelom. Bola to rozprávka o Perníkovej chalúpke. Objavila som ju v polici s hračkami u babky. Asi patrila mojej tete. Už vtedy bola viacmenej zničená. Pár prvkov bolo nenávratne odtrhnutých, všetky stránky maly ryhy po ohnutí, ktoré tam nemali čo robiť. To čo si pamätám je, ako som fascinovane pozerala na papier, z ktorého sa zrazu sám postavil domček. Dookola som zatvárala a otvárala stránky, skúmala ich a snažila sa prísť na to, ako tento zázrak funguje. 

Vojtěch Kubašta vytvoril viac ako dvesto pop-up kníh. Bohužial bol pre moju generáciu takmer neznámy. O jeho práci si môžete prečítať skvelý článok Iva Fencla na webe Čítárny. Vydavateľstvo B4U Publishing však tieto poklady oživilo a vy si ich teraz môžete znova dopriať so svojimi deťmi. Postupne vychádzajú česky aj slovensky.

Knihy sú vhodné pre deti od 2-3 rokov. Sú to jednoduché klasické rozprávky, čítať ich môžete aj s takto malými deťúrencami. Priestorové prvky však dokážu zaujať aj 5ročníkov. Akurát pri tých mrňatách musíte viac robiť dozor. Jediné, čo mi vadí je lesklá obálka, ktorá pôsobí veľmi lacno.
Ak náhodou nájdete zachovalý výtlačok u starých rodičov, možno ho budete vedieť predať za fajné peniaze. Trebárs ako toto vydanie Slovenských hradov a zámkov z roku 1972, ktoré sa predáva za 600 dolárov.

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: O Červenej čiapočke / Červená karkulka
Ilustrácie: Vojtěch Kubašta
Vydal: B4U Publishing, 2016 
Strán: 12
ISBN: 9788000044644 / 9788000044309

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.