Lotkino vtáčatko

Lotkino vtáčatko

Tiež máte radi slovenské autorské knihy? Lotkino vtáčatko sa vám možno bude páčiť.

Príbeh v tejto vydarenej obrázkovej knihe je veľmi jednoduchý. Lotka žije s rodičmi v malom domčeku niekde na slovenských lazoch. Počas jednej  búrky nájde zraneného vtáčika. Odnesie si ho domov a tam mu pomáha zotaviť sa. Keď už je vtáčatko zdravé a volanie prírody je silné, pustí ho na slobodu. Hoci je smutná, vie, že je to tak správne. Napokon, stále sa možu vídať pri hrách na lúke.

Výborný nápad je zasadenie príbehu do bližšie neurčenej slovenskej minulosti. Domček je drevenica, rodinka je oblečená v krojoch. Tak tu máme pre deti knihu s pekným príbehom, z korej sa ešte aj čo to dozvedia o histórii. Verím, že si tak ako my doma budete chcieť pozrieť niečo viac o krojoch. My sme vytiahli knihu Odetí do krásy. 

Zaujala ma ilustrácia drevenice. Dnu je drevená, ale zvonka to vyzerá ako tehly, alebo zvláštna omietka. Popravde, strávila som asi hodinu gúglením, ale či sa takéto stavby zvykli robiť na Slovensku netuším…

Hoci je vidieť, že sa jedná o autorskú prvotinu, malé nedostatky (v technike ilustrácií, tlači aj stavbe príbehu) sa dajú ľahko odpustiť. Ak by sa knihy chytila skúsená redaktorka, bolo by to perfektné. Aj takto však stojí za pozornosť a určite si čítanie užijete.

Odporúčame deckám od 3 do 8 rokov. Mladším na spoločné čítanie, starším (ako to už pri dobrých picture bookoch býva) ako prvácke čítanie. A my sa tešíme na ďalšie knihy šikovnej Dominiky Farkašovej. @

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Lotkino vtáčatko
Text / Ilustrácie: Dominika Farkašová
Vydal: Dominik Farkas, 2023
Strán: 28
ISBN: 9788057047155
HODNOTENIE   7/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.