Vodná víla Lily

Vodná víla Lily

Obrazková kniha ktorá vás naučí, že požiadať o pomoc nie je slabosť. A ako malý bonus tu nájdete aj peknú ukážku toho, ako sa v detských knihách dá reprezentovať rôznorodosť.

Vodná víla Lily sa stará o malé jazierko. Pomáha všetkým jeho obyvateľom, aby sa im žilo dobre v krásnom, čistom prostredí. Jedneho dňa však rybníček spustoší búrka. Lily je zúfalá, ako sa jej podarí všetko dať do poriadku? Naštasie má okolo seba kopu milýchh priateľov, ktorí jej pripomenú, že na prácu nie je sama. Radi sa zapoja do veľkého upratovania.

Cukrikové ilustracie (a dúhové odlesky na obale) majú veľkú šancu osloviť mladšie deti okolo 3-4 rokov. Ale pokojne knihu ponúknite aj prvákom. Téma požiadania o pomoc zvonka (a vôbec uvedomenia si potreby pomoci) bude rezonovať aj v deckách, ktoré sa práve učia spolupracovať a orientovať vo vzťahoch v kolektíve.

Pre rodičov, čo majú radi ak sa z knihy deti niečo jasné naučia, je tu napríklad milá edukačná vsuvka s rastúcou Bublinkou, ktorá sa s každou stranou premieňa zo žubrienky na žabku.

A pre tých, čo si potrpia na diverzitu (hlásim sa), je tu ešte samotná Lily. Na pokožke a šupinách má pomerne výrazné pigmentové škvrny. To je celkom všedné medzi ľuďmi, ale málo v knihách. Napríklad sa s tým musel vyrovnávať chlapec zo Strakáč a Tíoni. Ak by jeho okolie občas videlo v knihách aj hrdinov jemu podobných, možno to nemusel byť tak bolestivý proces.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Vodná víla Lily
Text / Ilustrácie: Lucy Fleming
Preklad: Lucia Hlubeňová
Vydal: Stonožka, 2023
Strán: 32
ISBN: 9788055189154
HODNOTENIE   8/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.