Mačky v akcii!

Mačky v akcii!

Zbožňujete mačky? Máte radi inšpiratívne príbehy? Tak táto kniha je práve pre vás. My obe podmienky spĺňame a knihu o osudoch slávnych mačiek si rozhodne užívame.
Ak máte radšej psov, nezúfajte. Vydavateľstvo Ella & Max chystá aj knihu o psích dobrodruhoch.

Formát slávnych rebeliek sa stáva pomaly samostatnou knižnou kategóriou. V knihe Mačky v akcii s podtitulom Neuveriteľné, ale pravdivé mačacie príbehy z celého sveta nájdete práve to: príbehy o mačkách, ktoré si vyslúžili všeobecnú pozornosť. Zistíte, že mačka môže byť herečka, hudobníčka, cestovať do vesmíru. Sú dobré a verné spoločníčky, aj keď majú vlastnú hlavu. Mačky a kucúrikovia sú jednoducho úžasné! Môžete mi veriť, ja som úplne nestranná (máme doma len dve mačky). Alebo autorke príbehov Kimberlie Hamiltonovej (tiež má len dve mačky).

Autorka nerobí z mačiek kópie ľudí, opisuje ich život a skúsenosti pravdivo, bez pridávania nejakých ľudských vlastností. Napríklad pri mačke Félicette, ktorú Francúzi poslali do vesmíru v poslednom odstavci spomína, že niektorí ľudia to považujú za neetické. Zvieratá totiž nemôžu vyjadriť svoj súhlas s takými pokusmi.
Okrem jednotlivých mačacích príbehov nájdete v knihe aj množstvo informácií a perličiek nielen o konkrétnych mačkách, ale aj o ich spôsobe života, o stavbe ich tela, ako sa o ne starať a podobne. Nevyhnete sa aj mierne duchárskym témam, poverám alebo pikoškám o uctievaní (či nenávidení) mačiek. Predsa len, sú to zvláštne zvieratá, dlho žijúce v blízkosti ľudí.

Ilustrácie nakreslilo 17 ilustrátoriek. Je to taká pestrá všehochuť. Väčšinou veľmi vydarená. Menej sa mi páči samotná grafika, ktorá je maximálne priemerná. Nie zlé, ale mohlo byť aj lepšie.

Okrem kapitoly o knižných mačacích hrdinoch, nájdete na záver aj odporúčania na aktuálne slovenské knihy s mačkami. Výborný dodatok vydavateľstva.
Na druhú stranu, text občas trošku viazne. Zrejme to bude kvôli nie úplne dokonalému prekladu.

Ako som písala, my doma mačky zbožňujeme. Preto je táto u nás topka. Je to vlastne ideálna zmes rozprávania a náučnej knihy, ktorú dokáže zaujať decká od 5 do 10 rokov. Ale ak ste starší mačkomil, pokojne po nej siahnite tiež. Príbehy sú písane pre deti, ale určite nie infantilne, takže si ich užijete aj vy.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Presco Group.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Mačky v akcii! Neuveriteľné, ale pravdivé mačacie príbehy z celého sveta 
Text: Kimberlie Hamilton
Preklad: Barbora Škovierová
Vydal: Ella & Max, 2018
Strán: 160
ISBN: 9788088276715
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.