Medvedík v dielni

Medvedík v dielni

Medvedíka Kataríny Macurovej už poznáte z výborných kníh Prečo nekvitneš alebo Kde je tá pravá lopta. Teraz s ním môžete vyrábať niečo v dielni či kuchyni, alebo sa pozrieť, čo sa deje na záhradke a farme.

Zo štvorice noviniek som si vybrala Medvedíka v dielni. Zdalo sa mi, že je to vcelku neobvyklá téma. Okrem obľúbenej série Martina Sodomku o myšiakovi Arnym a čerstvej novinky o šikovnom bobrovi Karolovi, sa s nejakým vyrábaním príliš často v detských knihách s príbehom nestretávame. A ešte menej pre vekovú kategóriu 2+.
Veľkým plusom a lákadlom pre deti sú aj posuvné okienka, ktoré odhaľujú časti príbehu.

Medvedík s kamarátom ježkom sa chcú zúčastniť pretekov. Potrebujú si vyrobiť motokáru. Najskôr si pekne nakreslia, ako by mala vyzerať. Nezabudnú ani na dôležité detaily ako je vlajka a mäkký vankúšik na sedenie. Nakoniec so svojou novou károu skutočne pretekajú.

Keďže sa považujem za technický typ, kniha ma mierne rozčuľovala.
Čo tá krabica s volantom len tak položená na podvozku? A spôsob upevnenia kolies? Takto predsa nemôžu postaviť žiadne funkčné vozidlo! Trvalo mi niekoľko prečítaní, než som si uvedomila, že chyba nie je v texte. Petra Bartíková napísala fajný príbeh, ktorý dokáže deti zaujať. S množstvom otázok, ktoré deti interaktívne zapájajú do čítania a s radosťou odhaľujú obrázky za okienkami.
Problém bol v ilustráciách. Macurovú máme radi a jej knihy jednoznačne patria k slovenskej topke pre najmenšie deti. Ale kresliť technické detaily jej zjavne nejde. Pozerala som si aj Medvedík v kuchyni a tam je to samozrejme oveľa lepšie.

Všetko toto sú však pre bežného čitateľa nepodstatné detaily, ktoré na pozitívnom dojme z knihy neuberajú. Takže môžem knihu stále odporúčať pre deti od 2 do 4 rokov je skvelá.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Medvedík v dielni 
Text: Petra Bartíková
Ilustrácie: Katarína Macurová
Vydal: Albatros, 2019
Strán: 12
ISBN: 9788000054841
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★★
extra ★


2 thoughts on “Medvedík v dielni”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.