Grip. Had, ktorý chcel mať nohy

Grip. Had, ktorý chcel mať nohy

Máte doma mrzúta, ktorý sa neustále sťažuje? Jedlo je príliš horúce, veľmi studené, všetko má nejakú chybu? Tak to budete Gripovi dobre rozumieť. Aj on je totiž hadí chlapec, ktorý nie je s ničím spokojný.

„Áááááách. Jaaaa chceeeeeem nohyyyyyy!“ Tak sa začína Gripov príbeh. Všetci v škole majú nohy, tak aj on chce. Nevadí, že mu mama hovorí, že práve tak to má byť. Grip sa so slzami a revom plazí džungľou až kým nestretne slona. Akonáhle vysloví, že by chcel mať nohy ako on, jeho želanie sa splní. Hádate správne, ak si myslíte, že slonie nohy sú hadíkovi nanič. Postupne si vyskúša aj iné, dokonca si praje mať krídla. Nakoniec samozrejme zistí, že najlepšie je byť sám sebou. Ba čo viac, práve pre to, že je taký aký je, dokáže pomôcť zvieratkám v núdzi. Grip je teda spokojný a beží do školy. Teda… plazí sa.

Pri čítaní sme sa s deťmi veľmi dobre bavili. Text Tomáša Murgaša je sradnovný a nechýba kopu vtipných scénok. Naša naj je natiahnutý had, ktorého 50 nôh sa vybralo jedným smerom a 50 opačným. Humor ostatne dodávajú príbehu aj skvelé ilustrácie. Had so sloními nohami či krídlami je nakreslený smiešne a zároveň tak „skutočne“, ako je to pri takej skomolenine možné.
Veľmi nás bavia ilustrácie. Ako sa na správnu džungľu patrí, hýria farbami a spleťou rastlín. Vždy však na obrázkoch nájdete hrdinov a ľahko rozpoznáte ich náladu. Hlavne to Gripovo nadšenie z nových nôh je zábavné. Kecám, najviac máme radi Gripovu šiltovku. Mladá ilustrátorka Marta Mészárosová má svoj štýl. A veľmi sa nám páči.

Ech, tieto malé vydavateľstvá, ktoré vedia, čo robia. Aj E.J. Publishing je hrdé na svoje knihy a preto ich do sveta posiela celé ňuňavé. Starostlivo vybraný papier, grafický dizajn, písmo… Lesklé písmená na obálke sú len takým malým bonusom. (Každý má rád trochu trblietok.)

Čo dodať? Vydavateľsto E.J. vie urobiť skvelú knihu pre všetky vekovky. (Práve prebieha kampaň na vydanie komiksovej série pre trošku staršie decká. Podporiť tento jedinečný počin môžete na startlabe.) Knihu Grip. Had, ktorý chcel mať nohy, by som zaradila tak, ako uvádza priamo vydavateľstvo: pre decká od 4 do 8 rokov. Odporúčam pre všetkých mrzútov aj vtipálkov.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu E.J. Publishing.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Grip. Had, ktorý chcel mať nohy 
Text: Tomáš Murgaš
Ilustrácie: Marta Mészárosová
Vydal: E.J. Publishing, 2019
Strán: 36
ISBN: 9788097297756
HODNOTENIE   10/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.