Měsíc

Měsíc

Výpravná publikácia, ktorá vám povie o Mesiaci všetko.

Mám rada, keď sa na jednu vec dokážeme pozerať z viacerých uhlov. Tak trochu je to aj moja predstava o modernom vzdelávaní. Aj preto som tejto knihe neodolala.
Na 170tich stranách sa v nej dozviete skutočne všetko o Mesiaci. Preskúmate Mesiac ako vesmírne teleso, ako zdroj rôznych povier, ako symbol, ktorý z neho rôzne kultúry urobili, ako inšpiráciu pre báje, povesti aj príbehy a básnikov. Jeho skutočný aj zdanlivý vplyv na nás samotných a veci okolo. Pomerne veľká časť sa venuje jeho objavovaniu ľuďmi. V knihe nájdete aj krátku históriu letov do vesmíru a zoznam nielen prvých ľudí, ale aj zvierat, ktoré do vesmíru vyleteli. Dozviete sa, aké mesiace majú ostatné planéty našej slnečnej sústavy. A mnoho iných zaujímavostí…
Pri preklade Barbora Vodičková konzultovala aj astronóma RNDr. Pavla Koubského, CSc. Takže máte záruku, že fakty v knihe sú overené.

Kniha je vskutku bohato ilustrovaná. Celostranové ilustrácie sú veľmi pôsobivé. Rovnako ako úprava obálky s lesklým mesiacom plastickým nadpisom. Skrátka radosť držať v rukách.

Úroveň textu je prispôsobená mladým čitateľom od 8 rokov. Napriek tomu dokáže zaujať aj dospelého. Mňa samú kniha veľmi bavila. Odporúčam teda všetkým, ktorých baví dozvedať sa nové veci.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Měsíc
Text: Hannah Pang
Ilustrácie: Thomas Hegbrook
Preklad: Barbora Vodičková
Vydal: Book Dock, 2018
Strán: 176
ISBN: 9788088066187
HODNOTENIE   9/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.