Máme kostru ve skříni

Máme kostru ve skříni

Poézia je moja tajná skratka, ako sa zamilovať do jazyka. Preto básničky doma deťom stále čítame a som rada, ak narazíme na zaujímavú zbierku. Práve ako výber Máme kostru ve skříni s podtitulom Strašidelné verše pro statečné děti.

V knihe nájdete básne o strašidlách, duchoch, veciach temných aj hrôzostrašných. Väčšinou teda s humorom. Lebo na strašidlách sa dá výborne zasmiať. Ondřej Müller zostavil veľmi vydarenú zbierku duchárskych básní pre deti. Pozbieral kúsky od autorov, s ktorými sa v detských knihách stretávame často (Robin Král, Radek Malý, Jiří Žáček) aj mne neznámych (Václav Daněk, Vladimír Merta). Na záver nájdete aj krátky „medailónik“, kde sa autori priznávajú k svojim detským strachom.

O ilustrácie sa postarala Sylva Francová. Možno ju poznáte ako autorku knihy Áďa spadla do kanálu, alebo ilustrárotku série Projekt pes. V tejto knihe básní sa jej výborne darí balansovať medzi strašidelnou atmosférou a vtipom. Viac sa prikláňa k tej zábavnej stránke (ako samotné básne), ale nájdete tu aj pár temných zákutí.
Samotná grafická úprava knihy sa mi tiež páči. Od výrezu v obálke (decká to fakt zaujme), cez síce viac tradičné, ale vydarené rozloženie textu na stránkach, až po imitáciu textilného povrchu obálky. Všetko doslova láka schovať sa pri čítaní pod perinu a krásne sa spolu báť.

Máme kostru ve skříni odporúčam teda pre všetkých malých nebojsov od 5 do 9 rokov.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Máme kostru ve skříni
Text zostavil: Ondřej Müller
Ilustrácie: Sylva Francová
Vydal: Albatros, 2019
Strán: 48
ISBN: 9788000053837
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


1 thought on “Máme kostru ve skříni”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.