Mica (Dobrodružstvá mačiek z Liptovského Hrádku)

Mica (Dobrodružstvá mačiek z Liptovského Hrádku)

Ak máte doma mačky viete, že život s nimi je plný prekvapení. (Vlastne ako s každým domácim miláčikom.) Príbehy, ktoré sa kľudne mohli stať aj u vás prináša kniha Mica, Dobrodružstvá mačiek z Liptovského Hrádku.

Kniha je vlastne zbierka mini-príbehov mačiek a kocúrov, ktoré žili u starej mamy rozprávačky Zuzky. Zoznámi vás s mačkou Micou a kocúrikom Ťuťom (prvým aj druhým, tento zvyk pomenovávať domácich miláčikov stále tými istými menami mi pripomenul mojich vlastných starých rodičov).
Ich príhody sú popísané pútavo a zábavne. Autor stavia hlavne na autenticitu, aj za cenu občasného nevyhrotenia deja (alebo neobjasnenia niektorých vecí). Mohla by som povedať, že je to ako zo života. Aj v reálnom živote ostávajú veci a naše príhody často neuzavreté.

O krásne ilustrácie aj grafickú úpravu sa postarala Zuzana Bartová. Mačky jej zdá sa idú. Text je takmer vždy len na jednej strane, naopak ilustrácia je cez celú dvojstranu. Musím povedať, že sa mi veľmi páči písmo, ktoré do knihy vybrali.

Micu aj ostatné mačky si určite obľúbite, ak máte radi realistické príbehy so srdcom, alebo ak aj vy máte doma nejakú tú mačku. Odporúčam pre decká od 5 do 13 rokov.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Mica - Dobrodružstvá mačiek z Liptovského Hrádku
Text: Johny Salónka
Ilustrácie: Zuzana Bartová
Vydal: Zum Zum production, 2018
Strán: 60
ISBN: 9788089896066
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.