Můj šálek umění

Můj šálek umění

Umenie vám nevonia? Možno ste len nenašli ten správny „šálek“. S týmto výborným obrázkovým leporelom mu možno prídete na chuť. Je to totiž hravý sprievodca umením pre mladšie aj staršie deti.

Na každej dvojstrane vám autorka predstaví pestrú zmes slávnych umelcov. Typický štýl maliara/ky je pretvorený do formy hrnčeka. Perfektné.

Už toto by bohato stačilo, ale ako bonus máte ešte pop-up prvky. Za uchom šálky s Van Goghovou slnečnicou sa skrýva skutočné ucho, Moderovanie farebné plochy sa dajú posúvať a dokonca na vás vyskočí aj jeden celkom hranatý kubistický hrnček.

Katerina Karolik, bieloruská autorka žijúca v ČR, je zjavne tvorivá duša. Veľmi nás celá kniha bavila. Samozrejme, hneď po prelistovaní nasledovalo gúglenie. K tvorbe vlastného hrnčeka (ako kniha v závere nabáda) sa naše deti zatiaľ nedostali.

Můj šálek umění je výborná vec na prvé zoznámenie sa so svetom umenia. Pre škôlkarov, ale super aj pte staršie deti. Informácie o jednotlivých umelcov sú fajn aj pre decká na ZŠ.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Můj šálek umění
Text / Ilustrácie: Katerina Karolik
Vydal: Albatros, 2022
Strán: 24
ISBN: 9788000068251
HODNOTENIE   10/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.