Napsala a namalovala Jindřiška

Napsala a namalovala Jindřiška

Čo všetko sa môže stať, ak dieťaťu s veľkou fantáziou dáte pastelky? Nechajte sa prekvapiť odpoveďou v útlej komiksovej knižke Napsala a namalovala Jindřiška. Možno vaších malých čitateľov a čitateľky inšpiruje k vlastnej tvorbe. Rozhodne sa spolu s Jindřiškou dobre pobavíte.

Argentínsky autor Liniers je v našej domácnosti veľmi obľúbený. Jeho Macanudo komiksy miluje celá rodina. Máme ich všetky. Plus jeho detské príbehy: Velký mokrý balónek a Dobrou noc, Planetko. Naposledny nám do zbierky pribudla práve táto knižka. Musím sa priznať, že je z trojice tých detských moja najobľúbenejšia.

Jindřiška dostala krabičku pasteliek a rozhodla sa vymyslieť príbeh. Sledujeme teda spolu s Jindřiškou, kocúrom Fellinim a plyšákom Madariagom, ako sa komiksové rozprávanie vyvýja. A že je to parádna cesta, plná nečakaných odbočiek. Občas prekvapuje aj malú autorku.

Ak Jindřišku poznáte z Macanuda, dobre viete o jej záľube v hororových filmoch, suchom humore a mudrovaní. Aj príbeh, ktorý sa pomaly rodí na stránkach, je strašidelný, vtipný a trochu filozofujúci. Presne podľa nátury detskej fantázie. (Alebo toho, ako si ju my dospeláci predstavujeme. Ťažko povedať.)

Baví ma aj forma a dizajn knihy. Zatiaľ čo Planetka aj Balónek sa viacmenej držali tradičného komiksového rozloženia panelov, toto je viac picture book než komiks. Striedanie obrázkov Jindřišky a okienok s pozadím vytvárania týchto obrázkov je nápaditý a dodáva príbehu na akčnosti aj napätí.

Komu knižku odporúčam? Malým rozumbradom od 6 rokov. Tým, čo radi tvoria a deckám s veľkou fantáziou. Takže takmer všetkým.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Napsala a namalovala Jindřiška
Text / Ilustrácie: Liniers
Preklad: Markéta Pilátová
Vydal: Meander, 2017
Strán: 74
ISBN: 9788075580320
HODNOTENIE   10/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.