My už vieme všeličo

My už vieme všeličo

Kníh pre predškolákov je na trhu ako maku. My už vieme všeličo Márie Štefánkovej a ilustrátorky Petry Štefankovej medzi nimi trochu vyčnieva. Nielen formou, ale aj obsahom.

 

Kniha je rozdelená na niekoľko tématických celkov, ktoré by mali 5-7 ročné deti poznať. Čítame a Rátame sú celkom jasné, prekvapili ma ale Kreslíme a Chutnáme. Básničky o kreslení sa len tak nevidia.

Svieže a vtipné básničky určite pobavia vaše detiská. U nás sa ako prvá recitovala tá o fige, v tesnom závese s hájnikovým: „Choďte všetci do hája!“.  Mne sa najviac páčili tie číslicové. Časť z názvom Kreslíme sa zase oplatí čítať s ceruzkou a papierom v ruke. Doslova sa totiž ponúka čmárať si popri čítaní čiary, kruhy a sľučky.
Pani spisovateľka nie je žiaden nováčik. Možno ani netušíte, že ste sa s jej dielom už stretli. Roky totiž prekladá taliansku literatúru pre dospelých aj deti (dokonca aj obľúbené Rodariho rozprávky).  Asi aj vďaka tomu jej hra so slovami ide tak ľahko.

Rukopis ilustrátorky Petry Štefankovej je tak výrazný, že si knihu ľahko všimnete už v kníhkupectve. Štýlom aj farebnou škálou sú na našom trhu skutočne jedinečné. Veľmi nás bavili. Pampúch hľadal do obrázkov zakomponované písmenká a ja som žasla nad autorkinou vynaliezavosťou a hravosťou. Najmä dvojstrany na úvod tém sú skvelé (najradšej mám Chutnáme).

My už vieme všeličo je jednoducho veľmi vydarená kniha. Oplatí sa mať po ruke nielen pre predškolákov, ale pre všetky hravé deti.

     

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: My už vieme všeličo
Text: Mária štefánková
Ilustrácie: Petra Štefanková
Vydal: Slovart ,2017
Strán: 64
ISBN: 9788055627823

 2 thoughts on “My už vieme všeličo”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.