Náš svět

Náš svět

„Prosím… nakresli mi ovečku!“ Pokiaľ ste si spomenuli na Malého princa, je všetko v poriadku. Ak vás ale začne oblievať studený pot a modlíte sa, aby s podobnou otázkou za vami neprišlo to vaše dieťa, potrebujete tieto leporelá. (Pozdravujem Vik!)

Veľkú radosť mám z týchto leporeliek. Vtipnú knižku pre bábatká a fajnú pomôcku trochu väčším deťom a rodičom vymyslela Radka Folprechtová. Že je autorka grafická dizajnérka, poznáte na prvý pohľad. Zvieratá a predmety výtvarne zredukované na minimum. Pár čiar, pritom stále perfektne zrozumiteľné aj batolaťu. Všetko v príjemných farbách a praktickom prevedení.
Harmonikové leporelo je vyrobené z hrubého a tuhého kartónu. Myslím, že vydrží aj nejaké to náhodné bábatkovské ožužlávanie. Dokonca aj ohrádky a cesty pre autá sa z nich stavajú dobre (mrňátko testovalo).

Keď už ale máte dieťa, ktoré vie čo chce (nakresliť traktor), leporelká môžete dobre využiť znova. Tentokrát ako pomôcku pri kreslení. Naozaj stačí spojiť pár oblúkov, nakresliť tri bodky a medveď je na svete.
To samozrejme platí aj pre deti, čo chcú už všetko samé (nakresliť myš). Stačí okopírovať základ a ako píše autorka priamo v knižočkách: „…nebojte se barev a přetahování, vymýšlejte příběhy, dotvořte si svůj svět po svém.“
Mimochodom, výborné návody ako kresliť o trochu zložitejšie veci vám ponúkne seriál Matýsek a Jája.

Náš svět je teda svieže leporelo s vynikajúcim nápadom. Krásne minimalisticky spracované. Môj favorit je Země. Kvôli obrázkom Slnka a Zeme, ktoré ma prekvapili a rozosmiali, hrachu, a jablku, ktoré môže byť aj strom. Nevšedne kreatívne!

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk , na martinus.cz  (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Náš svět
Text / Ilustrácie: Radka Folprechtová
Vydal: Albatros, 2017
Strán: 12
ISBN: 9788000048093


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.