Nazri do svojho tela (Podívej se do svého těla)

Nazri do svojho tela (Podívej se do svého těla)

Ak hľadáte knihu o ľudskom tele pre deti od 3 do 7 rokov, táto by vám mohla vyhovovať. Leporelo s otváracími okienkami, ktoré práve v tomto veku deti tak veľmi bavia.

Podívej se do svého těla bola prvá komplexnejšia kniha o ľudskom tele, ktorú si pampúch zamiloval. Samozrejme, mali sme k dispozícií v rodinnej knižnici aj knihy s reálnymi zobrazeniami tela (realistickejšími?), ale tie boli v tak malom veku príliš zložité. Táto naopak so svojou formou hravej ilustrácie náše 3ročné dieťa bavila neskutočne. Myslím, že zafungoval nielen mix zjednodušenej kresby (ale so stále pomerne presnými detailami), ale aj výber tém, ktoré ho práve vtedy zaujímali najviac. Dvojstranu o prjímaní potravy sme mali naštudovanú odzhora nadol. Novozískané poznatky sme kombinovali s obľúbeným seriálovým evergreenom Bol raz jeden život. Ten vlastne pozeráme doteraz. Vždy, keď je pampúch chorý.

Z knihy sa dajú pekne vybrať informácie vhodné pre ten ktorý vek. Mladšie dieťa sa uspokojí len s pár základnými faktami. Staršie zase potešia rôzne pikošky. Ak sa teda (ako u nás) váš 4ročňák bude dožadovať len čítania jednej strany o kostiach a svaloch, nezúfajte. Možno o rok, dva ho zase zaujme strana o mozgu a zmysloch. Táto kniha u vás určite nezapadne do zabudnutia.

Knihu nájdete slovensky aj česky. Myslím, že od roku 2012, kedy kniha vyšla prvýkrát, už Svojtka robila dotlač slovenskému aj českému vydaniu. Nečudujem sa, je to vcelku vydarená a obľúbená kniha.

 

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Nazri do svojho tela / Podívej se do svého těla
Text: Louie Stowell
Ilustrácie: Kate Leake
Vydal: Svojtka, 2012
Strán: 14
ISBN: 9788081076442 / 9788025610503
HODNOTENIE  6/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★☆
úprava    ★☆☆
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.