Od hlavy po päty

Od hlavy po päty

Po famóznej Nenásytnej húseničke tu máme ďalšiu knihu od Erica Carleho. Tentokrát plnú obrázkov, ktoré vás roztancujú. V slovenskom aj českom jazyku.

Eric Carle je jeden z najobľúbenejších amerických autorov. Jeho knihy sú nielen populárne po celom svete, ale získali aj množstvo ocenení. Jeho ilustrácie sú živé, žiaria farbami, jednoduché a so zvláštnou textúrou. Vedia skrátka výborne upútať detskú pozornosť.

Od hlavy až po päty.
Pripravený? Teraz ty!
Pohni kostrou raz dva tri!

Tučniak, slon, oslík alebo mačka vám v knihe predvedú, ako sa vedia hýbať. Zároveň vyzývajú detského čitateľa, aby to skúsil aj on. Opakovanie jednoduchého textu na každej strane je výborný ťah. Malé deti opakovanie zbožňujú. Aj preto, že sa ho ľahko naučia a  zachvíľu pri čítaní vás radi začnú prerušovať.
S knihou sa dá skvelo pracovať. Okrem toho, že je to teda poriadny telocvik, najmenšie deti sa naučia mená zvierat. O rôznych výtvarných aktivitách, ktoré sa s Carleho tvorbou priamo ponúkajú, ani nehovorím. Písala som o nich už v článku práve o Nenásytnej húseničke (ktorú mimochodom tiež nájdete aj v českom jazyku ako Tuze hladovou housenku).

Kniha je perfektná pre decká od 1 do 6 rokov. Vydavateľstvo vytlačilo knihu v príjemnom formáte, ktorý akurát padne deťom do ruky. Pri čítaní ale neostante sedieť. Spolu s deťmi sa nahrbte ako zubor, dupte ako slon a vlnte ako krokodíl. Uvidíte, že to bude zábava nielen pre deti, ale aj pre vás.

 

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Zelený kocúr.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Od hlavy po päty / Od hlavy až po paty
Text / Ilustrácie: Eric Carle
Preklad: Jela Krajčovič / Hana Smělá
Vydal: Zelený kocúr, 2018
Strán: 28
ISBN: 9788089761456 / 9788089761463
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.